12 грудня 2017, вівторок

Інша Україна

коментувати
У цілому, я оцінюю останні три роки реформ в Україні позитивно

Україна стала іншою країною, порівняно з тим, що було три роки тому. Були зроблені реальні спроби боротьби з корупцією, були прийняті відповідні закони і створені нові установи. Хотілося б сподіватися, що вони скоро будуть готові взятися за найбільш серйозні злочини. Уже розпочато справи проти високопосадовців і політиків.

Громадськість має доступ до інформації про доходи і багатство тих, хто відчуває спокусу до отримання хабарів. Все це важливо, тому що корупція, мабуть, є матір'ю всіх проблем в Україні. Інший спосіб впоратися з цими проблемами – подальша децентралізація. Це призводить до зниження інституційних проблем, спрощення правил та процедур. Багато питань можуть вирішуватися дешевше і ефективніше на місцевому, а не на державному рівні.

Що стосується економіки, уряд перебуває в тісному контакті з Європейською комісією, МВФ і Світовим банком. Це гарант довгострокового успіху. Були здійснені деякі структурні зміни, зокрема публічні торги. Деякі зміни введуть найближчим часом – наприклад, пенсійну реформу. Але ми ще не впевнені, що українська економіка стане сучасною та інноваційною.

Ми ще не впевнені, що українська економіка стане сучасною та інноваційною

У громад тепер є власні бюджети і можливість приймати рішення, що відповідають потребам місцевих жителів, але реальна місцева демократія в Україні тільки зароджується. Потрібно більше рішучості для того, щоб деолігархізувати політичну систему, реформувати судову систему і дерегулювати економіку.

У цілому, я оцінюю останні три роки реформ в Україні позитивно. Я усвідомлюю, що країні довелося зіткнутися спочатку з гарячою, а потім із замороженою війною на сході. Їй також довелося мати справу з важкою економічною кризою і стабілізацією своєї фінансової системи. Але українці мають чіткі плани реформ і спроби їх реалізувати. Я впевнений, що ви на правильному шляху.

Текст опублікований у журналі Новое Время за 15 вересня 2017 року. Републікація повної версії тексту заборонена

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Александр Квасневський   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.