26 березня 2017, неділя

Україна повинна потрапити до топ-50 Doing Business

коментувати
Входження до топ-50 дало б чіткий сигнал інвесторам, що в країні відбуваються практичні позитивні зміни

Входження до топ-50 дало б чіткий сигнал інвесторам, що в країні відбуваються практичні позитивні зміни

В найближчі місяці треба дати чіткий сигнал інвесторам, що в країні відбуваються практичні позитивні зміни

Розмовляючи з колишнім міністром Айварасом Абромавичусом, я щиро подякував йому за виконану роботу та запевнив, що всі ініціативи, які були започатковані Міністерством економіки, будуть доведені до кінця. До таких я відношу, наприклад, приватизацію державних підприємств. Сьогодні їх майже 3500, але тільки половина з них працює. І ті, які працюють, приносять більше збитку, ніж прибутку. Нашою метою буде залишити у державній власності тільки дійсно стратегічні підприємства, решту ж – корпоратизувати або повністю або частково приватизувати.

Ми продовжимо роботу над крос-секторальним питанням дерегуляції. Це буде включати в себе і гармонізацію законодавчого поля з правом ЄС, і скасування окремих ліцензій та спрощення процедур (всі ці законопроекти вже неодноразово були в Раді, але до них ніяк не доходили руки).

Особливу увагу я б хотів приділити питанням наукової сфери. Мова йде про прикладну науку та розробки. Тут я бачу величезний потенціал, який до цього часу практично не використовувався. У Мінекономрозвитку немає можливості впливати на розвиток того чи іншого напрямку науки безпосередньо, але ми можемо і повинні займатися питанням комерціалізації: стимулювати розробки інноваційних технологій українськими дослідниками та сприяти їх впровадженню на практиці.

Всі міжнародні зобов'язання України будуть виконані, ми зробимо все можливе, щоб отримати наступний транш Міжнародного валютного фонду в травні-червні цього року.

Сьогодні держпідприємств майже 3500, але тільки половина з них працює

Прем'єр-міністр також наділив мене функцією роботи з парламентом і депутатами. Я вважаю, що ми повинні суттєво покращити комунікацію Кабміну з Верховною Радою – все-таки, як не крути, будь-яка реформа починається з прийняття відповідних законодавчих актів. Я б хотів, щоб ми почали з прийняття гарячих законопроектів, які необхідні для підняття України в рейтингу Doing Business. Входження до топ-50 в найближчі місяці дало б чіткий сигнал інвесторам, що в країні відбуваються практичні позитивні зміни.

Мені насправді дуже пощастило. Команда Міністерства економіки – це команда справжніх професіоналів, які добре роблять свою роботу. Я вірю в те, що у нас все вийде.

Текст опубліковано в журналі «Новое Время» за 22 квітня в межах опитування нових міністрів про те, що вони планують зробити на своїй посаді

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Степан Кубів   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.