23 жовтня 2016, неділя

Як завадити Росії захопити країни Балтії

коментувати
НАТО може виграти звичайну війну в країнах Балтії, навіть за умови, що у нього буде мало часу після того, як стане відомо про напад РФ. Але для цього Альянсу варто підготуватися

Текст написаний у співавторстві з Банцом Креддоком, Головнокомандувачем збройних сил США в Європі в 2006-2009 роках

Ефективний захист країн Балтії - Естонії, Латвії і Литви - один з ключових викликів, з якими сьогодні стикається НАТО і його країни-члени. Дії Росії, геополітична риторика і географічна близькість до країн Балтії призвели до необхідності забезпечення суттєвого оборонного потенціалу в регіоні.

У цьому тексті ми аналізуємо, як можна забезпечити цей оборонний потенціал - на випадок як звичайного конфлікту, так і гібридного. Частина потужностей, які будуть обговорюватися нижче, мають відношення до питань на півдні НАТО і до витривалості держав-членів Альянсу.

НАТО, звичайно, є лише одним з можливих відповідей Заходу на наявні геополітичні виклики, і наведені нижче пропозиції повинні відповідати загальному міжнародному контексту, з якими стикаються країни НАТО і їх партнери. У цьому тексті, однак, особливу увагу приділено загрозі, з якою стикаються країни Балтії.

По суті, НАТО може виграти звичайну війну в країнах Балтії, навіть за умови, що у нього буде трохи часу після того, як стане відомо про напад РФ, якщо Альянс зробить відповідні кроки, щоб забезпечити регіону достатній захист. Відповідно, спираючись на кроки, зроблені НАТО в рамках саміту в Уельсі в 2014 році, міністрами країн-членів, і Сполученими Штатами в рамках Європейської ініціативи посилення гарантій для союзників, ми рекомендуємо НАТО наступні дії:

1. Розширити можливості для попередження і аналізу, щоб підвищити швидкість реагування НАТО

- Забезпечити необхідні технічні засоби для розвідки і спостереження.

- Розширити область збору інформації, в тому числі використання інформації з відкритим вихідним кодом.

Щоб зупинити наступ російських сил, можна використовувати «розумні» міни на кордонах

- Розширити характер аналізу, щоб сформувати відповідне розуміння і забезпечити попередження як звичайних, так і гібридних конфліктів.

2. Підвищити пряму обороноздатність країн Балтії

- Країни Балтії повинні отримати додаткові системи ППО малої і середньої дальності, а також протитанкові системи.

- Національні армії країн Балтії повинні протягом декількох років перейти до використання механізованих і бронетанкових бригад.

-НАТО повинно створити багатонаціональний батальйон для кожної з країн Балтії (балтійсько-американо-європейський).

3. Розширити присутність на передовій і зміцнення потужностей, які будуть доповнювати європейську ініціативу щодо забезпечення гарантій союзникам Сполучених Штатів

- Створити дієві європейські сили реагування (здатні до розгортання протягом десяти днів) - по важкій бригаді від Великобританії, Німеччини та Польщі. Забезпечити їм підтримку з боку Нідерландів, Данії та Норвегії.

- Встановити графік навчань і перейти до утримання військ поблизу від країн Балтії, щоб вирішити питання відстані, включаючи створення європейського аналога Програми посилення гарантій союзникам.

- Розширити присутність авіації в регіоні (в тому числі американської, європейської та скандинавської). Верховний командир збройних сил НАТО в Європі повинен затвердити необхідність наявності авіації, достатньої для протистояння російським військам.

- Оцінити, як отримати максимальну користь від морських сил в Норвегії, а також знайти правильну комбінацію сили і найкращий спосіб використання авіації.

- Створити необхідну логістику, а також створити на місцях запаси, якими в разі необхідності могли б скористатися підрозділи.

4. Розробити ефективні заходи у відповідь на випадок блокування району противником

Верховний головнокомандувач збройних сил НАТО в Європі повинен створити план ефективної відповіді на блокування противником регіону, включаючи заходи в повітрі, забезпечення переваги на морі, підтримки держав Балтії та заходи кібербезпеки для захисту військових і телекомунікацій, а також електромереж.

5. Розробити план на випадок кризи і добитися його схвалення Північноатлантичною радою

- Спланувати ефективні перешкоди і бар'єри, щоб зупинити наступ російських сил, наприклад, «розумні» міни на кордонах.

- Зайнятися кіберплануванням, в тому числі і для контратаки, якщо буде потрібно.

- Створити план відповіді на протидію діям Росії (в тому числі з Калінінграду) в рамках колективної оборони.

6. Створити відділи та/або призначити співробітників, завданням яких буде вивчення гібридного конфлікту, в штаб-квартирі НАТО, Стратегічному командуванні НАТО з операцій та Командуванні НАТО з трансформації.

7. Створити команди Підтримки підвищення витривалості, щоб забезпечити підтримку країнам, що зіткнулися з гібридним конфліктом.

8. Змусити ці країни створити національні робочі групи по підвищенню витривалості, які протистояли б гібридній агресії і співпрацювали б з відповідними групами всередині НАТО.

9. НАТО і його держави-члени повинні зміцнити координацію з недержавним сектором, в тому числі створити механізм, що дозволяє об'єднати військовий сектор з недержавним. Особливо це стосується критично важливих об'єктів інфраструктури.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Френкліна Крамера. Републікація повної версії тексту заборонена.

Оригінал опубліковано на Atlantic Council.

Більше точок зору тут

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Франклін Крамер   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.