18 серпня 2017, п'ятниця

Як завадити Росії захопити країни Балтії

коментувати
НАТО може виграти звичайну війну в країнах Балтії, навіть за умови, що у нього буде мало часу після того, як стане відомо про напад РФ. Але для цього Альянсу варто підготуватися

Текст написаний у співавторстві з Банцом Креддоком, Головнокомандувачем збройних сил США в Європі в 2006-2009 роках

Ефективний захист країн Балтії - Естонії, Латвії і Литви - один з ключових викликів, з якими сьогодні стикається НАТО і його країни-члени. Дії Росії, геополітична риторика і географічна близькість до країн Балтії призвели до необхідності забезпечення суттєвого оборонного потенціалу в регіоні.

У цьому тексті ми аналізуємо, як можна забезпечити цей оборонний потенціал - на випадок як звичайного конфлікту, так і гібридного. Частина потужностей, які будуть обговорюватися нижче, мають відношення до питань на півдні НАТО і до витривалості держав-членів Альянсу.

НАТО, звичайно, є лише одним з можливих відповідей Заходу на наявні геополітичні виклики, і наведені нижче пропозиції повинні відповідати загальному міжнародному контексту, з якими стикаються країни НАТО і їх партнери. У цьому тексті, однак, особливу увагу приділено загрозі, з якою стикаються країни Балтії.

По суті, НАТО може виграти звичайну війну в країнах Балтії, навіть за умови, що у нього буде трохи часу після того, як стане відомо про напад РФ, якщо Альянс зробить відповідні кроки, щоб забезпечити регіону достатній захист. Відповідно, спираючись на кроки, зроблені НАТО в рамках саміту в Уельсі в 2014 році, міністрами країн-членів, і Сполученими Штатами в рамках Європейської ініціативи посилення гарантій для союзників, ми рекомендуємо НАТО наступні дії:

1. Розширити можливості для попередження і аналізу, щоб підвищити швидкість реагування НАТО

- Забезпечити необхідні технічні засоби для розвідки і спостереження.

- Розширити область збору інформації, в тому числі використання інформації з відкритим вихідним кодом.

Щоб зупинити наступ російських сил, можна використовувати «розумні» міни на кордонах

- Розширити характер аналізу, щоб сформувати відповідне розуміння і забезпечити попередження як звичайних, так і гібридних конфліктів.

2. Підвищити пряму обороноздатність країн Балтії

- Країни Балтії повинні отримати додаткові системи ППО малої і середньої дальності, а також протитанкові системи.

- Національні армії країн Балтії повинні протягом декількох років перейти до використання механізованих і бронетанкових бригад.

-НАТО повинно створити багатонаціональний батальйон для кожної з країн Балтії (балтійсько-американо-європейський).

3. Розширити присутність на передовій і зміцнення потужностей, які будуть доповнювати європейську ініціативу щодо забезпечення гарантій союзникам Сполучених Штатів

- Створити дієві європейські сили реагування (здатні до розгортання протягом десяти днів) - по важкій бригаді від Великобританії, Німеччини та Польщі. Забезпечити їм підтримку з боку Нідерландів, Данії та Норвегії.

- Встановити графік навчань і перейти до утримання військ поблизу від країн Балтії, щоб вирішити питання відстані, включаючи створення європейського аналога Програми посилення гарантій союзникам.

- Розширити присутність авіації в регіоні (в тому числі американської, європейської та скандинавської). Верховний командир збройних сил НАТО в Європі повинен затвердити необхідність наявності авіації, достатньої для протистояння російським військам.

- Оцінити, як отримати максимальну користь від морських сил в Норвегії, а також знайти правильну комбінацію сили і найкращий спосіб використання авіації.

- Створити необхідну логістику, а також створити на місцях запаси, якими в разі необхідності могли б скористатися підрозділи.

4. Розробити ефективні заходи у відповідь на випадок блокування району противником

Верховний головнокомандувач збройних сил НАТО в Європі повинен створити план ефективної відповіді на блокування противником регіону, включаючи заходи в повітрі, забезпечення переваги на морі, підтримки держав Балтії та заходи кібербезпеки для захисту військових і телекомунікацій, а також електромереж.

5. Розробити план на випадок кризи і добитися його схвалення Північноатлантичною радою

- Спланувати ефективні перешкоди і бар'єри, щоб зупинити наступ російських сил, наприклад, «розумні» міни на кордонах.

- Зайнятися кіберплануванням, в тому числі і для контратаки, якщо буде потрібно.

- Створити план відповіді на протидію діям Росії (в тому числі з Калінінграду) в рамках колективної оборони.

6. Створити відділи та/або призначити співробітників, завданням яких буде вивчення гібридного конфлікту, в штаб-квартирі НАТО, Стратегічному командуванні НАТО з операцій та Командуванні НАТО з трансформації.

7. Створити команди Підтримки підвищення витривалості, щоб забезпечити підтримку країнам, що зіткнулися з гібридним конфліктом.

8. Змусити ці країни створити національні робочі групи по підвищенню витривалості, які протистояли б гібридній агресії і співпрацювали б з відповідними групами всередині НАТО.

9. НАТО і його держави-члени повинні зміцнити координацію з недержавним сектором, в тому числі створити механізм, що дозволяє об'єднати військовий сектор з недержавним. Особливо це стосується критично важливих об'єктів інфраструктури.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Френкліна Крамера. Републікація повної версії тексту заборонена.

Оригінал опубліковано на Atlantic Council.

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Франклін Крамер   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.