25 листопада 2017, субота

Путінократія: чому РФ боїться України

коментувати
Путінський режим не сприймає свободу і демократію

При всіх історичних, культурних, мовних та інших відмінностях голландців і українців об'єднує цілеспрямованість. Як голландці відвойовували свої землі біля моря, так і українці борються зараз за те, щоб країна перетворилася на територію свободи. Свободи від багатовікового московського гноблення та панування Росії, яка робила і продовжує робити все можливе для його збереження і після розпаду СРСР.

Боротьба за свободу – справа вкрай непроста. Знаю це з власного досвіду участі в горбачовських демократичних реформах. Кожен крок у напрямку руйнування тоталітаризму вимагав багато часу і сил. Але тоді у нас була підтримка Заходу. Ми самі винні в тому, що за Путіна російська зовнішня та внутрішня політика повернулися в доперебудовні часи. Російські громадяни звично довірилися своїм правителям і залишили їх без контролю.

Тому що у нас, на відміну від України, не було Революції гідності. Тому що ми не викинули з влади тих, хто довів країну до катастрофи, а зараз - загрожує основам світобудови, міжнародної безпеки, грубо порушуючи всі норми міжнародного права.

Поставимо собі прості запитання. Чому ЄС займає, м'яко кажучи, половинчасту позицію по відношенню до України і de facto багато в чому підтримує злочинну російську політику стосовно цієї країни? Через корупцію в Україні? В Росії корупція незрівнянно більша, і вона пронизує все суспільство. Через проблеми становлення демократії? Ні, відповідь криється в іншому: ЄС не розуміє суті того, що відбувається.

Ми не викинули з влади тих, хто довів країну до катастрофи

А ця суть проста. Як колишній дипломат і колишній співробітник адміністрації президентів Єльцина та Путіна, можу засвідчити, що для них і для їх оточення політика – справа брудна. Російська влада діє відповідно, використовуючи весь арсенал своїх політичних, економічних, пропагандистських і шпигунських можливостей для тиску на західні країни, зокрема, маніпулюючи їх громадською думкою. На жаль, багато хто на Заході піддається цим брудним маніпуляціям.

Грунтуючись на своєму досвіді в коридорах, закутках і тупиках російської влади, можу засвідчити: путінський режим не сприймає свободу і демократію. Саме тому для нього є нестерпним демократичний європейський вибір українського народу. Саме тому путінократия бачить загрозу в асоціації України з ЄС. Ба більше, вона вважає ворожою організацією і ЄС, який найкраще розвалити, причому бажано у зв'язку з прагненням налагодити співпрацю з Україною і, тим самим, покарати і ЄС, і Україну.

Впевнений, що волелюбні нідерландці підтримають прагнення українців зробити перший крок для їх вступу в європейську сім'ю народів, що голландці не підуть шляхом умиротворення російського агресора і своїм голосуванням не допустять нового Мюнхена.

Більше думок тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Андрій Ковальов   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.