17 грудня 2017, неділя

«Он бачь, яка кака намальована!»

коментувати
«Он бачь, яка кака намальована!»
Чорт, хай він був навіть в образі недбайливої влади, олігархів чи Путіна, на жаль, вкрав в України не тільки місяць та зірки

Як розповідав Рудий Панько, у ніч на Різдво чорт поцупив місяць. Тим, хто ще не встиг прочитати історії, видані близько двохсот років тому геніальним Пасічником (у жодному разі не плутайте зі злодійкуватим бджолярем), нагадаємо, що так чорт хотів насолити ковалю Вакулі, позбавляючи його можливості побачитися із красунею Оксаною.

Не переповідатиму всю історію, хто захоче, той сам прочитає (до речі, користі від такого читання матиме набагато більше, ніж від семінарів із лідерства, комунікацій або підвищення самооцінки). Питання в іншому: як стосуються коваль, чорт і поцуплений місяць сучасної України і особистих фінансів? Безпосередньо.

Як і козакові Чубу, батькові Оксани, якому дуже кортіло піти в гості до дяка, «побалакати і випити варенухи та горілки, настояної на шафрані», Україні кортить йти до Європи. Але так само, як темрява безмісячної ночі нагадувала Чубу про лінь, «яка така мила всім козакам» і змушувала його лежати, підібгавши ноги, на лежаку, так і брудна тьма корупції змушує Україну тупцювати на місці, втрачаючи час, сили і вбиваючи надії людей.

Чорт, чи то в образі недбайливої влади, олігархів або Путіна, на жаль, поцупив в України не тільки місяць та зорі, але навіть сонце, залишаючи країну борсатися в болоті беззаконня і продажності. До речі, літературний чорт із Диканьки дозволяв собі такі негідні штуки лише в ніч перед Різдвом, а під час перших дзвонів до заутрені тікав куди видно, підгорнувши хвоста, у свій барліг. Сучасний чорт дозволяє собі ходити українською землею та «навчати гріхів добрих людей» вже двадцять чотири роки, змінюючи при цьому обличчя і виряджаючись то в комуністів, то в лібералів-радикалів, то у творців «русского мира», а іноді - навіть у відчайдушних камікадзе.

Але коли ж іще вірити у дива, як не напередодні Різдва?! Коли ж іще сподіватися, що так само, як Вакула схопив чорта за хвіст і тричі вперіщив хворостиною, когось іще з горе-реформаторів міцно схоплять за яйця і відважать доброго стусана на радість усім українцям? Щоб країна зрештою почала змінюватися, та про власні фінанси міркувати було веселіше!

А поки, щоб виміряти, як і за рахунок чого змінюється власний добробут українців, адже саме цей показник повинен бути одним із головних критеріїв досягнень влади, ми вирішили з самого початку року розраховувати прибутковість основних фінансових і альтернативних інструментів, доступних пересічному українцю: нерухомість, фондовий ринок, гривневий депозит і «матрац».

Про доларовий депозит свідомо не пишемо доти, доки НБУ не зніме обмеження на зняття валюти з рахунків, що найімовірніше станеться ще дуже не скоро. Отже, на початку року ми вклали однакову кількість віртуальних гривень на квадратні метри розрахованої агентством нерухомості, середньої для Києва ціни - 36 тисяч гривень за м2; індекс Української біржі UX, що починає рік із позначки 685.86, і річний депозит в Ощадбанку, виплата якого повністю гарантована державою, за ставкою 18.25%. На таку само суму було придбано долари за 25.7 гривні за долар. Підсумки інвестиційного змагання підбиватимемо щомісяця і обов'язково інформуватиме про них читачів.

Особисто мені здоровий скептицизм підказує, що саме остання інвестиція стане найвигіднішою. Хоча зізнаюся, що з радістю зазнав би поразки, якби помилився у своїх прогнозах. Адже стабільне «заробляння» грошей на девальвації гривні свідчить не про майстерність інвестора, а лише про безперервну деградацію країни.

А щоб цього не відбувалося, потрібно, щоб український чорт, «реформатор», залишився лише в спогадах та «на картині, та такий же тобі мерзенний, щоб всі плювали, повз нього проходячи; а молодиці, тільки-но розплачеться в котрої на руках дитина, зараз було підносили її до картини та й казали: «Он бачь, яка кака намальована!»*

* Пер. М. Рильський. 

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна з Христиною Бердинських – щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше поглядів тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.