16 грудня 2017, субота

Гривні, парламенту, економіці - всьому кінець?

коментувати
Гривні, парламенту, економіці - всьому кінець?
Які очікування могли сформуватися у пересічного українця, котрий «переварив» новини останніх днів

За часів СРСР, перед Новим роком, радянське телебачення завжди лякало громадян історіями з життя, вибачте за кліше, загнилого Заходу.

Телекартинка по-новорічному ошатних Єлисейських полів супроводжувалася загробним голосом диктора: «Що чекає парижан наступного року? Інфляція, безробіття, розгул злочинності!».

Після цих слів, радянському жителю, будівнику комунізму, котрий відстояв години три-чотири в черзі на холоді, і добув шматок замороженого м'яса або синьої жилавої курки для святкового столу, ставало страшенно шкода нещасних, доведених до відчаю власним урядом, парижан.

Парижанам весь цей «жах» якось вдалося пережити, СРСР збанкрутував, а фраза згадується щоразу при перегляді українського телебачення або інтернету. Адже саме вони зараз формують очікування людей. А, як відомо, очікування – це одна з потужних сил, що визначають поведінку ринків, особливо фінансових.

Так що ж чекає на українців у цьому та наступному роках?! Які очікування могли сформуватися у пересічного українця, котрий «переварив» новини останніх днів? Я маю на увазі звичайних громадян, недосвідчених у тонкощах придворних інтриг і кулуарних домовленостей.

Очікування 1. ПриватБанку кінець?! Влада оголосила війну групі Приват і вирішила забрати собі банк. Власники віддавати, звичайно, не захочуть, своїми ж руками банк знищать, а заодно з ним і всю українську банківську галузь.

Очікування 2. Безвізовому режиму кінець?! Повний провал голосування за пакет законів, необхідних для скасування віз, показав повну неспроможність влади в реформуванні країни. Яка різниця, хто винен, парламент, уряд чи президент? Адже вони всі разом і є влада!

Очікування 3. Парламенту кінець?! Саме в цьому дружно переконували країну відомі депутати та політологи, які брали участь у політичних шоу п'ятничного вечора. На їхню думку, наступні парламентські вибори повинні відбутися вже навесні 2016-го. Головне, щоб до зміни парламенту депутати не повбивали один одного пляшками та жіночими сумками.

Очікування 4. Економіці вже давно кінець?! У цьому нікого переконувати не потрібно. Очікуване 17% падіння ВВП і 50%+ інфляція, що в сукупності називається страшним словом стагфляція, повернули країну на пару десятиліть тому, в незабутні 90-ті. Історії про те, що це дно, а далі почнеться бурхливе зростання, якось не обнадіюють. Адже саме собою зростання не почнеться, а обіцяні після виборів відчайдушні реформи принесли тільки хаос та істерику у вигляді арештів, звільнень та іншої метушні. На жаль, на сьогодні, єдиним економічним «досягненням» влади є отримання кредитів та їх подальше проїдання.

Очікування 5. Чесному приватному підприємництву кінець?! Можливе підвищення податкових ставок ще більше «підсушить» і без того вмираючий український приватний сектор, особливо малий і середній бізнес, і пожене його далі в тінь.

Очікування 6. Гривні кінець?! Очікували, що після виборів гривня впаде, але драматичного падіння не сталося. Хоча, і того факту, що за останній місяць наявна українська валюта втратила майже 10% вартості щодо долара і продовжує повільно ковзати далі вниз, цілком достатньо, щоб виправдати «матрацну стратегію». Адже, щоб заробити 10% на гривневому депозиті в пристойному банку, потрібно чекати 7-8 місяців, а з готівковим доларом 10% заробляється всього за місяць. Раз і готово!

Очікування 7. «Мамо, мамо, шо ми будемо робити, коли настануть зимові холоди?!» Слова цієї пісні згадуються на дачі, в лісі, під неперервний акомпонемент селянських бензопил, які знищують ліс. Село готується до зими! Городянам пиляти нічого, тому, швидше за все, просто перестануть платити, як це вже було в 90-ті. Схоже, що розуміння і сприйняття реформи ЖКГ в уряду і населення абсолютно різне.

Підсумок очікувань. Як шкода, що через два роки після революції ми знову по вуха в брудному болоті корупції та відсталості.

Не знаємо, як вибратися? Знаємо! Хто тільки з визнаних реформаторів міжнародного класу нам про це не розповідав і навіть був готовий допомогти з практичним аспектом реформування?!

Немає ресурсів? Є! Адже гроші в кредит ми повинні брати не для того, щоб проїдати і красти, а щоб була можливість реформувати.

Нездатні? Брехня! Адже там, де хотіли змінити, виходить. Ту саму поліцію візьміть за приклад. Є ж успіхи. Можемо, коли захочемо.

У чому ж причина? По-моєму, в тому, що у народу і тих, кого він привів до влади, цілі й бажання сильно відрізняються. А ось почни вони хоча б трохи збігатися, тоді і очікування дуже швидко стали б більш оптимістичними. Ну, а поки цього не станеться, не уникнути нам долі парижан, саме за версією радянського телебачення. А хочеться ж до справжньої Європи.

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.