22 листопада 2017, середа

Дьогтю більше, ніж меду. Як змінюється Україна

коментувати
Україні потрібні реальні, конкретні результати боротьби з корупцією

Україні потрібні реальні, конкретні результати боротьби з корупцією

Угода про асоціацію передбачає механізм передачі знань і надання допомоги Україні у зміцненні верховенства права

Після Євромайдану Україна зіштовхнулася з серйозною політичною і економічною кризою. Я особисто був глибоко вражений тією стійкістю і життєвою силою, з якою цю кризу було сприйнято – і це в той час коли частина території країни окуповано. Уряду вдалося стабілізувати економіку і досягти успіху в реформуванні ринку енергоресурсів. Вражає також обсяг роботи парламенту і уряду в законодавчій сфері.

В 2016 році, однак, завдання полягає в практичній імплементації нових законів. Для зменшення негативних наслідків кризи виборцям необхідно відчути позитивні зміни. Поки дьогтю в бочці більше, ніж меду. Процитую заяву країн—членів ЄС позаминулої п'ятниці: "Україні, зокрема, потрібні реальні, конкретні результати боротьби з корупцією".

Досьогодні 310 нідерландських компаній, які ведуть бізнес в Україні, відчули невеликі зміни. За їх даними, зараз, коли компанія не бажає миритися з корупцією, з якою їй доводиться стикатися у своїй діяльності, відповідна реакція інша. До них прислухаються, а іноді таким компаніям навіть вдається виграти справу. Але зміни бізнес-клімату повільні і все ще занадто слабкі, щоб залучити такі потрібні інвестиції.

В Україні гостро стоїть питання приватизації державних підприємств. Незважаючи на те, що, за деякими підрахунками, держбюджет втрачає близько €4 млрд у рік у зв'язку з шахрайством в держпідприємствах, що становить на даний момент левову частку їх операцій, уряд не вжив жодних заходів.

Терпіння людей виснажується через тривалу безкарність за корупційні діяння

Так було в багатьох пострадянських країнах з недостатнім застосуванням принципу верховенства права. Але, приміром, Польща подолала цю ситуацію, використавши ряд стратегій для поступової приватизації великих компаній. Важливо відзначити, що в цій країні був введений інститут незалежного регулятора ринку для виправлення ринкових збоїв, які можуть мати місце в ході будь-якого процесу приватизації.

Україні дійсно необхідно вжити заходів з метою зміцнення верховенства права та супутніх йому стабільних інститутів. Це важливо не тільки для нідерландських компаній, але і, в першу чергу, для українських виборців. Терпіння людей виснажується через тривалу безкарність за корупційні діяння. Прозорість у призначенні керівників державних компаній є першим кроком, який все-таки потрібно зробити.

Україна може багато чому навчитися у країн-членів Європейського Союзу, які мають досвід з багатьох питань, що потребують вирішення. Уряд Нідерландів переконаний, що Угода про асоціацію передбачає механізм, в рамках якого є можливості для передачі знань і надання допомоги Україні у зміцненні верховенства права. Це принесе користь українському народу, зокрема бізнесу, а також нідерландським та іншим іноземним компаніям.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Кейс Клопенхаувер   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.