23 червня 2017, п'ятниця

Як зробити Україну європейською

коментувати
Усі країни, які для себе повноцінно виставляли євроінтеграційну мету, створили для цього окремі інституції

Перші завдання кількох найближчих днів і тижня – організаційне забезпечення роботи віце-прем’єра з новим функціоналом. В Кабінеті міністрів є офіс урядового уповноваженого з питань євроінтеграції. Ми вже провели якусь кількість зустрічей з працівниками цього офісу (це 31 людина плюс керівник), для того, щоб зрозуміти наскільки можливим їм бачиться виконання поставлених перед нами завдань. Це той кістяк, на який би хотілося спертися, а потім запропонувати вдосконалення цієї структури.

Країни, які для себе повноцінно виставляли євроінтеграційну мету, створили для цього окремі інституції. Хтось створив міністерство євроінтеграції, як у Грузії, хтось агенції, але це завжди була окрема інституція, яка генерувала потребу в координації зусиль і реалізовувала її через свої повноваження. У перспективі така інституція могла б запрацювати з наступного року.

Є кілька головних завдань, які є для мене дуже важливими. Перше - це адаптація нашого законодавства до директив і взятих на себе зобов’язань, які закладені у рамках Угоди про асоціацію з ЄС.  А друге – це координація горизонтальної співпраці між міністерствами, для того, щоб досягти максимального успіху у кожному секторальному напрямку. У нас є велика кількість двосторонніх органів, які створені відповідно до Угоди, і моїм завданням є, щоб за рахунок цієї координації і співпраці офісу, міністерств, відомств, інших органів центральної виконавчої влади наповнити їхню роботу реальним змістом. Наприклад, коли буде йтися про фітосанітарні норми чи про якісь інші конкретні компоненти угоди.

Кабінет міністрів має допомагати координувати зусилля по оборонній реформі

І, звичайно, ми говоримо про євроатлантичну компоненту. З боку Кабінету міністрів треба допомагати скоординувати зусилля по оборонній реформі, які вже на даний час є серйозно пропрацьованими. Цей процес треба рухати вперед.

Хотілося б також долучитися до підготовки стратегії системи державного управління. Оскільки є велика зацікавленість наших європейських партнерів, щоб ця реформа вдалася. Тому буде корисним залучення віце-прем’єр-міністра з європейської і євроатлантичної інтеграції до цього проекту. 

Текст опублікований в журналі «Новое Время» за 22 квітня в рамках опитування нових міністрів про те, що вони планують зробити на своїй посаді

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Іванна Клімпуш-Цинцадзе   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.