11 грудня 2017, понеділок

Вперед у майбутнє. Світ очима кримського "ватніка"

коментувати
Кожен з них пішов на свою віртуальну війну з уявним ворогом - мінімум напівтонів, виключно контрастні кольори

Власники комп'ютерів нерідко створюють «образ диска» - він допомагає в будь-який момент часу повернутися до колись заданих еталонних налаштувань системи. Попутно обнуляючи все, що відбувалося за час користування системою. Часом здається, що у проросійських хлопців в Криму такий «образ диска» був вшитий в голові, - пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реаліі.

І в 2014-му році вони просто взяли і обнулили все, що з ними відбувалося після 1991-го.

Читаючи їх профілі в соцмережах іноді чесно намагаєшся зрозуміти логіку. Ну просто з цікавості - щоб спробувати уявити світ, в якому вони живуть. Зрештою, будь-які патології цікаві. Особливо якщо мова йде про світогляд людини, яка вважає зраду - розсудливістю, а чесність - слабкістю.

Часом здається, що ці люди просто намагаються зайвий раз не рефлексувати. Кожен з них пішов на свою віртуальну війну з уявним ворогом - мінімум напівтонів, виключно контрастні кольори. Більш того - весь їх опис реальності теж батальний.

Одна дівчина, наприклад, описує свій досвід знайомства з іноземцями строго через призму того, на чиєму боці та чи інша країна воювала в Другу світову. Тому італійці в її описі - противники. Хоч і не найжахливіші, бо все ж Муссоліні, а не Гітлер.

А інший юнак, наприклад, щиро переконаний, що людина може працювати на західну компанію тільки в тому випадку, якщо цей самий захід її завербував. Наприклад, взяв у полон і змусив кров'ю підписати угоду про здачу душі в довгострокову оренду. І ось цей самий юнак пише про те, що його колега, який воював в Афганістані, очевидно, був у полоні і там виявився завербований американськими солдатами. Після чого і став, починаючи з 1991 року, працювати в редакції одного американського ЗМІ.

В їхній свідомості холодна війна, уявні злочини, гомофобія і «агенти ЦРУ»

Тобто в свідомості цієї молодої людини до цього часу 1983 рік і Андропов. У його картині світу будь-який факт співпраці із західними ЗМІ прирівнюється до держзради і може відбуватися лише після довгого вербування військовополоненого. Можливо, він до цього часу вважає, що пункт про життя родичів на окупованій території прибрали з анкет марно.

Тобто в його реальності не було 1991-го. Не було краху радянської моделі. Не було незворотного дрейфу країн в різне майбутнє. Не було гласності, свободи слова, ринку, конкуренції, дев'яностих, виборів, поїздок за кордон. Не було пристрасної мрії про те, щоб стати такими, як захід, і більш того - стати своїми для заходу.

Замість цього в його свідомості холодна війна, фарцовщики, глушилки для «Радіо свобода», мислезлочини, гомофобія, «агенти ЦРУ» і доблесна НК, яка «не дрімає».

Це тим дивніше, що ще недавно ці хлопці, в цілому, вважалися порівняно адекватними. Але тепер здається, що два роки тому вони дісталися до системного диска власної підсвідомості і обнулили себе до заводських налаштувань. Тих самих, що, судячи з усього, збігаються з роком їх народження.

І головна проблема навіть не в тому, що ці хлопці перетворюють регіон, в якому живуть, на тераріум. Проблема в тому, що вони труять будь-кого, хто цьому процесу намагається чинити опір.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.