18 грудня 2017, понеділок

Скрєпи на експорт. Про мрії Росії

коментувати
Сподівається Москва, що почухають світові лідери потилиці, вибираючи між фундаменталістами і Росією, плюнуть і виберуть Кремль

Всякий раз при описі реальності ми починаємо згадувати Чехословаччину. Шукаємо паралелі між Олландом і Даладьє, Кримом і Судетами. Згадуємо наївного Чемберлена з його «я привіз мир нашому поколінню» і Черчіля з його сентенцією про війну і безчестя, – пише журналіст Павло Казарін для Крим.Реалії.

Дітям двадцятого століття складно знайти іншу мову для опису двадцять першого – Друга світова прошиває нас наскрізь, змушуючи все навколо міряти собою. Лише одне уточнення. Ми порівнюємо Україну з Чехословаччиною, хоча, можливо, вона цілком може виявитися Фінляндією.

Навіть російська делегація, вигнана з ПАРЄ, змушує згадувати, як у грудні 1939-го точно так само радянська йшла з Ліги націй. Її звідти виключили за напад на Фінляндію. І в цей момент історичні аналогії починають розкриватися перед тобою у всьому своєму невблаганному поступі.

Напевно, у Москві в цей момент думають про те, що добре б обрати собі нову «прибалтику» і почати її «інкорпорувати». Розвивати духовні скрєпи на експорт і придивлятися до сусідів, придумуючи найбільш зручні методи поділу сфер впливу.

Щоб потім виявити, що чергові фундаменталісти влаштували заходу судний день – за карикатури, міні-спідниці і рок-н-рол. І перші кілька років Росія готова самовіддано на всі лади римувати європейців, які самі винні. Мовляв, якщо ваші посольства спалюють, топлять кораблі, а літаки збивають – то лише від браку духовності. Ось у нас духовність що треба.

І знову війна, герої і зрадники. І п'ють за перемогу – ту, що «наша»

А потім одного прекрасного дня виявиться, що справа не в духовності. І що фундаменталісти дотяглися до Центральної Азії. І до Північного Кавказу. І що тепер воювати треба не з українцями, які окопалися вздовж своєї «лінії Порошенка», і не Карелію-Крим облаштовувати, а з тими самими традиційними "істинними" хлопцями битися, у яких свої власні духовні скріпи на експорт.

І Москва сподівається, що почухають світові лідери потилиці, вибираючи між фундаменталістами і Росією, плюнуть і виберуть Кремль. Мовляв, проти Гітлера – хоч з дияволом. Дадуть Москві полуторки з кредитами і лендлізи з патронами – щоб не допустити повального поширення на одній восьмій частині суші флешмобу з відрізанням голів. Зрештою, з двох бід вибирають те, що адекватніше.

І знову війна, герої і зрадники. І п'ють за перемогу – ту, що «наша». І день той самий наближають, як можуть – скопом. І куля дура, а боєголовка молодець. І ось тобі новий Тегеран. А ось – Ялта. А десь там, на горизонті – Потсдам. Подужали. Фундаменталізм переможений. Його хором перемогли і хором відсвяткували. З другої спроби капітуляцію підписали. Свято заснували. Музеї відкрили. Пам'ятники поставили.

Міхалков зніме фільм про авіадивізію «Бішкек-Торжок». Єгор Холмогоров напише вірш «Убий ісламіста», а Мединський відповість статтею «Товариш Холмогоров не правий!». У Багдаді поставлять церетелівського «Альошу» – втричі більшого за оригінал.

Контурні карти Близького Сходу знову перелицюють. У школах почнуть вчити арабську і фарсі. Медалі видадуть – «за взяття Багдада» та «за визволення Мосула». Перезаснують ООН, в число країн-засновників введуть Татарстан і Башкортостан – як найбільш постраждалі республіки. Репарації вирішать брати вуглеводнями.

А потім раптово екс-президент США Джон Маккейн приїде до Вестмінстерського коледжу в Міссурі і там виголосить промову. І стане говорити про поліцейські держави та сфери впливу. Про те, що Москва поважає тільки силу і що треба бути сильними. Що він не розуміє, де межі експансії і що треба бути готовим до всього. І щоб не повторюватися, промову назвуть Вестмінстерською.

Потім цю промову з купюрами надрукує газета «Известия».

Тимченко виграє тендер на будівництво Близькосхідної стіни.

Росія знову закриється і сяде в окоп.

Знаєте, іноді порочне коло потрібно розривати. Інакше стає нудно жити.

Більше поглядів тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.