19 серпня 2017, субота

Обама готовий допомогти Україні перемогти РФ

коментувати
Обама готовий допомогти Україні перемогти РФ
США хочуть посилити можливості України для стримування противника

Президент Обама дав чітку відповідь на питання, чи готові США пожертвувати Україною в обмін на допомогу РФ. Всього через день після зустрічі Обами з Путіним США оголосили, що скоро почнуть поставляти Україні контрбатарейні радари дального радіусу дії.

Це явна демонстрація того, що США не будуть жертвувати Україною в обмін на допомогу Путіна в боротьбі з ІДІЛ в Сирії.

Не менш важливо, що це показує: США вважають перемир'я можливістю посилити спроможність української армії щодо стримування противника. Вашингтон поки не погодився задовольнити прохання України про п'ятсот протитанкових ракетних комплексів «Джавелін», але його готовність надати їй радари – чіткий сигнал, що цей варіант розглядається на випадок провалу Мінська-2 та зриву перемир'я.

Коротенько, адміністрація президента неохоче, але змушена прийняти логіку, коли стримування – найкращий спосіб зберегти патову ситуацію, що склалася на сході України. Більше того, політика США дуже далеко пішла від того часу, коли Америка боялася показати навіть найменшу присутність в Україні. Трохи більше року тому США не хотіли навіть використовувати військові транспортники, щоб постачати медичне та гуманітарне обладнання українському уряду.

Рік тому, виступаючи в Конгресі США, Петро Порошенко викликав роздратування Білого дому проханням про військову допомогу. Але з часом хор голосів, що закликає надати Україні кошти, необхідні для протистояння нападам Путіна і його ставлеників, все посилювався. Навіть у самій адміністрації багато хто підтримав цю ідею. Президент Обама, нехай і з запізненням, почав рухатися в цьому напрямку.

Табу на постачання Україні летальних озброєнь все ще діє

В результаті в останні місяці відбулася зміна позиції США. Американські військові тренують українських солдатів в Західній Україні, також в Україну відправляють позашляховики Humvee, броню, засоби комунікації та інші необхідні системи.

Контрбатарейні радари дального радіусу дії займали одну з перших позицій в списку побажань української армії. Вироблені в США системи Q36, які відрізняються мобільністю і можуть бути встановлені на бронетранспортери або позашляховики, дозволяють негайно визначити точку, з якої запущено артилерійські снаряди, з відстані в 18 км, а ракети – з 24 км. Вони дозволяють визначити точне місцезнаходження ворожої артилерії та зенітних установок вже після першого пострілу.

Як пояснили керівники українського Міністерства оборони, 75% жертв з українського боку були наслідком артилерійських обстрілів та попадання снарядів. Швидкодіюча, розрахована на більший радіус система наведення, яку отримає Україна, буде важливим внеском у встановленні балансу сил у Східній Україні.

Табу на постачання Україні летальних озброєнь все ще діє. Але логіка дій США показує, що вони хочуть посилити можливості України до стримування противника.

У довгостроковій перспективі це може включати зусилля з надання допомоги у придбанні українською оборонною промисловістю власного модернізаційного потенціалу. Вони можуть бути змодельовані на основі успішних дій в Польщі та інших країнах Центральної Європи, а також використовувати їх багатий досвід у перетворенні радянських військових заводів у сучасні.

За минулий рік при президентові Порошенко Україна значно посилила свою армію. Вона модернізувала і замінила ряд артилерійських знарядь, танків та інших видів озброєння. Більш того, вона почала успішне відновлення своєї армії, і тепер вздовж кордону зіткнення між Україною та окупованим Росією Донбасом знаходиться 40 000 боєздатних солдатів.

Цієї оновленої української обороноздатності буде недостатньо, щоб відбити повномасштабну атаку з боку Росії. Але такий масштабний наступ здається малоймовірним, оскільки ціна для обох сторін буде велика. Ця реальність підкреслює важливість посилення обороноздатності України. І видно ознаки того, що адміністрація США та все більша кількість західних сусідів України приходять до тієї ж логіки.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.