18 жовтня 2017, середа

Відносини українців та поляків на тлі Brexit

коментувати
В один день трапилися дві знакові події - нападки англійців на поляків в Великобританії і атака поляків на українців в Перемишлі

На цьому тижні польські дипломати в Лондоні розповсюдили заяву, в якій виразили стурбованість ксенофобськими нападами на своїх співвітчизників в Англії після референдуму по виходу Великобританії з ЄС. Ще б пак, адже на Туманному Альбіоні живуть, працюють і платять податки сотні тисяч поляків. І саме зараз вони стали жертвами популізму місцевих політиків і недалекоглядності політики ЄС в цілому.

В цей же час, в протилежній частині Європейського Союзу, в Польщі, на мирну ходу українців в Перемишлі було скоєно напад. В Польщі так само законно працюють сотні тисяч українців, які легко, місцями аж занадто, інтегруються в польське суспільство. Вчать державну мову цієї країни, отримують дозвіл на роботу і платять податки. Зазвичай це вихідці з Західної України, які ще й до того є католиками, як і всі поляки.

Як бачимо, ні поляки, ні англійці, місцями не толерують до людей, які своєю дешевою робочою силою чесно допомагають підіймати економіку держави. Чого тільки варта заява польського прем’єра Беати Шидло на початку року, яка назвала українців в Польщі «мільйоном біженців».

Якщо британцям, мабуть, уже пізно розуміти, чому трудову міграцію як явище зупинити неможливо, і чим відрізняється людина, яка хоче чесно працювати у твоїй країні від людини без документів, яка приїхала сюди у пошуках кращої долі, то полякам якраз слід задуматися над цим питанням.

Українське питання в Польщі нагадує незграбний британський популізм

Адже навіть при виході Великобританії з ЄС, у польських трудових мігрантів будуть ще інші ринки, де можна буде працювати, як-от Німеччина. І в цей час польська економіка потребуватиме дешевої робочої сили, як потребує її німецька чи британська.

Саме тому польській владі слід більше працювати над інтеграцією українців в місцевий соціум і всіляко підтримувати їх. Щоб не сталося: розпадеться ЄС чи розшириться за рахунок України, але факт залишається фактом - Польщі буде нереально знайти настільки підходящих у всіх планах трудових мігрантів.

На жаль, але саме неприємна ситуація з поляками в Англії може показати польському уряду і суспільству, настільки важливі повага і розуміння економічних процесів в розвитку держави і добробуту її громадян.  

Однак поки що з Польщі надходять новини про напади на українців на вулицях, а уряд називає їх біженцями. Ба навіть більше, польські друзі-журналісти розповідають, що українське питання є типовим в спекуляціях місцевих політиків. І все це дуже нагадує незграбний британський популізм, який уже привів до масштабних незворотних процесів в сучасній історії Європи.

Більше поглядів тут
Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Тарас Ільків   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.