18 грудня 2017, понеділок

Україна має стати світовим органічним хабом

коментувати
Перетворення України на світовий органічний хаб – найбільш перспективна стратегія розвитку нашого сільського господарства. Попит на здорову продукцію в світі щорічно зростає на 8-12%, а її виробництво – тільки на 4%

Міжнародні покупці шукають в Україні продукти високої якості. Ми маємо всі шанси задовольнити світовий попит та зайняти вільну нішу глобального гравця на ринку органічної продукції, поки зберігається динамічний тренд.

За останні п’ять років виробництво органіки в Україні виросло на 90%, передовсім завдяки вирощуванню ягід. Це одна з найбільш швидкозростаючих галузей, однак потрібно зробити її розвиток більш системним.

Ідею перетворення України на органічний хаб активно підтримують не лише всередині країни, а й за її межами. Зокрема, представники Американської торгової палати та Європарламенту вбачають таку позицію перспективною для українського агросектора у глобальному масштабі і готові змінювати своє законодавство, аби надати нам можливість поставляти органічні товари. Світові фінансові інституції – Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) – готові фінансувати проекти з розвитку підприємництва через прозорі громадські організації та кооперативний рух.

Кооперація є однією з основних тенденцій українського органічного ринку, адже участь дрібних фермерів у масовому експорті можлива лише за умови розвитку сільськогосподарської кооперації. Саме кооперація дає можливість створити переробні підприємства, логістичні центри, сучасні продуктові сховища тощо. Тому на сьогодні об’єднання селян у кооперативи є головним рушієм розвитку вітчизняної органічної галузі.

В органічній ніші не буде конфлікту щодо квот та необхідності конкурувати з головними гравцями ринку експорту сільгосппродукції

У 2015 році з’явився проект під назвою Перший національний аграрний кооператив, який став унікальною платформою для органічних виробників. Кооператив пропонує вирощування органічної продукції, зокрема спельти, яблук, часнику, горіхів, та гарантує її реалізацію, у тому числі за кордон. У кооперативі встановлене основне правило – недопущення обробітку ділянки засобами захисту рослин чи внесення хімічних добрив. Кількість учасників кооперативу становить понад 25 тисяч, а його географія охоплює п’ять областей.

Ще один успішний приклад – кооператив «Київський», який експортує органічну малину, ожину та полуницю. 95% всієї продукції йде на експорт в Європу. Кооператив поповнюється новими членами та примножує площі посадки, що дає змогу щороку збільшувати експорт більш ніж удвічі. Станом на сьогодні кооператив охоплює 13 областей України.

Органічне виробництво дозволяє дрібним фермерам успішно конкурувати з великими агрокомпаніями. Пріоритет органіці надають і у Міністерстві аграрної політики та продовольства. Розвиток органічного виробництва визначено Кабінетом Міністром одним із головних пріоритетів роботи Мінагрополітики на 2017 рік.

Міністр Тарас Кутовий також неодноразово наголошував на колосальному попиті на органічну продукцію та на готовності міжнародних партнерів приймати українську продукцію, попри закритість своїх ринків для імпорту.

В органічній ніші не буде конфлікту щодо квот та необхідності конкурувати з головними гравцями ринку експорту сільгосппродукції. Не буде проблем і з реалізацією продукції. Найбільш перспективними ринками збуту є країни Європи: Німеччина (головний споживач органіки серед країн ЄС), Франція, країни Скандинавії. Обсягу споживання органічних продуктів у ЄС вистачить для освоєння на найближчі п’ять-десять років. Крім того, цікавим є азіатський регіон, зокрема, Японія.

Україна має всі складові для перетворення на органік-хаб: значні площі земельних угідь, стан яких дозволяє рентабельне землеробство, інновації, які дозволяють отримати більший врожай, а також методики, які зроблять перехід на органіку максимально безболісним.

Ми повинні задовольнити світовий попит та зайняти нішу країни, яка виробляє і постачає дорогі та якісні продукти з доданою вартістю. Експерти оцінюють потенціал врожайності в Україні як найбільший у світі. Максимально ефективно використати його можливо саме із застосуванням органічних технологій землеробства
Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Андрій Гордійчук   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.