23 листопада 2017, четвер

Що таке українська ідея

коментувати
Що думає український переважно російськомовний поет єврейського походження, або, простіше кажучи, єврей про українську національну ідею

Не раз натрапляв на обговорення того, що таке українська ідея. У тому сенсі, що в цивілізованих країнах національної ідеї немає, а живуть вони добре. І крайньої невизначеності самої української ідеї.

Це дуже популярна точка зору, зокрема, в Одесі, де є ідея, як би сказати, одеська, і вона полягає саме в тому, щоб жити добре, ідеями не морочитися, розмовляти російською з перебільшеним одеським акцентом і поважати криміналітет.

Спробую російською мовою сказати, що думає український переважно російськомовний поет єврейського походження, або, простіше кажучи, єврей про українську національну ідею. Із застереженням – я ідентифікую себе з Україною, є свідомим громадянином своєї країни.

Мені українська ідея здається цілком екзистенціальною: вона полягає в тому, щоб світова спільнота визнала саме існування нашої країни, її межі, щоб ніхто не посмів відкрито говорити, що немає такої країни, а є територія, що немає такої мови, а є жаргон, діалект, що немає такої культури, а якщо і є, то це недокультура недолюдей.

Українська ідея – зажити своїм домом, не піддаючись нескінченним поділам

Українська ідея включає в себе пасіонарність – українці готові гинути за своє право існувати. Тому що інакше вони знову стануть молодшими хитруватими братцями, фольклорними персонажами, кумедними, іноді злісними. Ну, зрозуміло.

Українська ідея – зажити своїм домом, не піддаючись нескінченним поділам-переділам, неприпустимому тиску сильних сусідів.

Українська ідея – відновлення історичної справедливості та біографії країни, так, скажімо, людина, що втратила документи, прагне їх відновити, а людина, що втратила пам'ять, намагається пригадати. Так, при такому відновленні один міф може змінити інший. Але героїчний міф краще ганебного – так дітям легше рости і дорослим легше працювати для блага країни.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.