14 грудня 2017, четвер

У ПАРЄ визнали агресію РФ. Що далі?

коментувати
Російську делегацію не пустять в ПАРЄ, а Україна зможе зайняти жорсткішу позицію на переговорах

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила дві резолюції щодо України. Ключові тези: продовження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету України і відмова від повернення російської делегації до роботи Асамблеї. Крім того, було публічно визнано участь Росії в українському конфлікті.

Рада Європи – організація, що займається насамперед питаннями прав людини та верховенства права, а не, припустимо, геополітикою чи економікою. Саме тому конфлікт в Україні виявився настільки болісним для ПАРЄ. Все, що Росія робить в Криму і на сході України, знаходить відгук у Раді Європи. По суті, це перша інституція, яка в 2014 році ухвалила санкції проти Росії, зокрема, призупинила цілу низку повноважень російської делегації. Правда, і тут були тенденції до ігнорування базових принципів і врахування інтересів Володимира Путіна (так званий «Путінферштее»).

Російська делегація і Кремль активно працювали над тим, щоб зняти з себе санкції. Але не вдалося. Це величезна перемога України. По суті, ПАРЄ використовувала в своїх резолюціях українські формулювання. Можна навіть сказати, що ПАРЄ пішла далі: чітко говориться про російську агресію в Україні, чітко вимагається вивести російські війська.

Риторика європейців щодо виборів у Донбасі починає змінюватися

З чим це пов'язано? По-перше, добре попрацювала українська дипломатія і делегація України в ПАРЄ. По-друге, за останні тижні посилився негатив щодо РФ. Причина – оприлюднення вбивчої для Кремля доповіді Міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи Боїнга МН17, а також ескалації конфлікту в Сирії.

У Кремлі, мабуть, гадали, що втрутившись в сирійський конфлікт, зможуть зміцнити позиції, використовувати Сирію як розмінну монету для торгу. Однак Росія продемонструвала свою недоговороздатність і безвідповідальність. Картинки бомбардованого Алеппо, розлетілися по всьому світу, знищення лікарні та гуманітарного конвою – все це погіршило ставлення до Москви. Французький президент Франсуа Олланд вирішив не супроводжувати Путіна під час візиту в Париж, після чого той відмовився від своєї неофіційної поїздки до Франції на відкриття російського культурного центру.

Що далі? Резолюції ПАРЄ стосуються, насамперед, дотримання прав людини, однак у них і більш конкретні наслідки. По-перше, російську делегацію не пустять в ПАРЄ. По-друге, це дозволить Україні зайняти жорсткішу позицію в інших переговорних форматах. Ми зможемо спиратися і посилатися на ці документи, на базі резолюцій ПАРЄ будуть формуватися позиції інших країн. Це посилює українську аргументацію, зокрема в рамках мінських переговорів. Риторика європейців щодо виборів у Донбасі вже починає змінюватися.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.