14 грудня 2017, четвер

Чи продовжать США і ЄС санкції проти Росії

коментувати
Москві дуже важливо, якщо не скасувати санкції, то хоча б послабити їх, при цьому не змінюючи свого курсу щодо Донбасу

Закінчується черговий термін дії санкцій, введених Заходом проти Російської Федерації. Знову піднімається питання пролонгації. Сполучені Штати, судячи з наявної інформації, мають намір їх продовжити. Важливо, щоб їх приклад продовжив і Європейський Союз, оскільки санкції однієї лише Америки не будуть досить ефективними.

Заява Вікторії Нуланд під час її візиту у Москву про те, що Штати готові зняти обмеження з Росії в разі повного виконання Мінських домовленостей, - це традиційна формула, своєрідна мантра, причому вона характерна не тільки для США, але і для Європи. Мінські санкції пов'язані з інтервенцією Росії в Донбасі. Відповідно, передбачається, що після виконання Мінських угод, санкції знімуть (санкції щодо Криму будуть діяти автоматично).

В кінці травня в Токіо має відбутися саміт G7, а в кінці червня – саміт ЄС, на якому рішення про продовження чи непродовження санкцій остаточно формалізують.

Для нас дуже важливо, що питання надання спеціального конституційного статусу окупованим регіонам Донбасу відкладено. Сьогодні в центрі уваги – можливість проведення на даних територіях виборів. Під час свого візиту в Київ Нуланд зазначила тези, близькі українській позиції, а саме: спочатку безпека – потім проведення виборів. Таким чином, позиція американців залишається незмінною, і вона близька до української.

Позиція американців залишається незмінною, і вона дуже близька до української

У понеділок Україну також відвідав координатор Держдепартаменту США з питань санкцій Ден Фрід. Він зустрічався з представниками влади, опозиції, експертами і т. д. Після Києва Фрід повинен був відправитися до Берліну, а далі – в Брюссель. Його мета зрозуміла: забезпечити підтримку продовження санкцій з боку ЄС. Наскільки я розумію, ключових союзників із числа європейських країн (Німеччину, Францію і т. д.) вдалося переконати, що прийняти закон про вибори в Донбасі на даний момент неможливо. До червневого саміту ЄС питання прийняття закону про вибори, судячи з усього, підніматися не буде.

Думаю, Євросоюз таки продовжить свої обмежувальні заходи проти РФ ще на півроку. Відповідно, в кінці року відбудеться новий раунд переговорів щодо санкцій, під час яких, можливо, виникнуть додаткові дискусії щодо закону про вибори і т. д. Виходи з ситуації можуть бути різними. Наприклад, український парламент може прийняти відповідний законопроект, в якому буде прописаний ряд умов, на яких даний закон може вступити в силу.

Росії важливо якщо не зняти санкції, то хоча б послабити їх. Інша справа, що вони зацікавлені послабити їх, не змінюючи при цьому курс щодо Донбасу і зберігши контроль над цим регіоном (не виводити війська, продовжувати користуватися «чорною дірою» на кордоні з Україною, проштовхнути той закон про вибори, який подобається їм і т. д.). Україна, тим часом, повинна просувати свою аргументацію, переконуватиєвропейських партнерів в тому, що пропозиції Росії не відповідають духу Мінських угод.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.