23 листопада 2017, четвер

Київ втрачає можливість передати м'яч на поле ЄС

коментувати
Наші політики поводяться безвідповідально, причому всі

У Верховної Ради все ще є можливість проголосувати за закони, необхідні для виконання плану візової лібералізації. Чи відбудеться це - інше питання.

В принципі, наші політики поводяться безвідповідально, і винен тут не тільки парламент, але також прем'єр, президент та інші. Все це не можна було відкладати на останній момент, потрібно було працювати, створювати більшість для голосування по необхідним законам.

І все ж у кінцевому підсумку відповідальність опинилася в четвер на парламенті, і тут ні розмови про шокіних, ні про уряд, ні про президента, ні про необхідність зниження комунальних тарифів не виправдовують. Це відповідальність парламенту, причому всіх сил. Хоча, якщо подивитися на голосування антидискримінаційної поправки в Трудовий кодекс, то там найбільше голосів дав якраз БПП (у порівнянні з іншими фракціями). Хоча і там знайшлися люди, які не голосували або були відсутні в парламенті. Дивно, чому в парламенті не виявилося єврооптимістів, які ратують за інтеграцію. Зрозуміло, що бувають різноманітні термінові справи, але в той день повинна була бути мобілізація, а її не було.

У результаті всі відкладено не те що на останній день, а на останню хвилину. Саме 10 листопада в Брюсселі будуть оцінювати готовність України до безвізового режиму, і в цей же день ми повинні прийняти всі необхідні закони.

Всі відкладено не просто на останній день, а на останню хвилину

Тому поведінка українських політиків виглядає вельми дивною. Більш того, не можна перекладати відповідальність ні на Росію, ні на Європейський союз. Коли ми говоримо про складності у проведенні реформ, це зрозуміло, тут російська агресія нам перешкоджає, та й з нерозумінням Заходу ми в деяких моментах стикаємося. Але в даному випадку Росія ні при чому. Європейський союз йшов нам назустріч, вимагаючи мінімуму.

До речі, цікава позиція наших громадянських активістів. Я б, наприклад, скликав людей під Раду, як це неодноразово робилося при прийнятті критично важливих законів. Чи зберуться наші активісти провести подібну кампанію - теж питання.

Чи означає це, що у випадку, якщо закони не будуть прийняті, перед нами закриється безвізова перспектива? Ні. Просто будуть перенесені терміни. Трагедії «або зараз, або ніколи» немає. Але ми упускаємо момент: далі будуть нові терміни, нові ускладнюючі обставини. Ми втрачаємо можливість, яку могли б реалізувати, передавши м'яч на поле Євросоюзу.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.