21 листопада 2017, вівторок

Знахабніла будівельна мафія Києва перетнула межу

коментувати
Київ давно перетворено на місто договорняків, безталанних господарників і мафіозних забудовників

Минулої неділі сталася шокуюча подія. Під будинком, де проживає наша колега,  депутат фракції «Самопоміч» у Київраді Ольга Балицька, невідомі влаштували цинічну акцію – принесли труну і траурні вінки, розвісили фотографії Олі та цілу годину проводили «похоронну процесію».

Не треба бути Шерлоком Холмсом, аби зрозуміти: діяли ті, кому заважає депутат Балицька, відома своєю боротьбою з незаконними забудовами в центрі столиці. Представники знахабнілої будівельної мафії вже давно поховали свої душі та совість під тонами готівки і квадратними кілометрами забудов. Але подібні вчинки говорять про те, що межу перейдено.

На превеликий жаль, Київ давно перетворено на місто договорняків, безталанних господарників і мафіозних забудовників. Відсутність чітких правил, ґрунтовної стратегії розвитку та відповідного стратегії генерального плану – складові тієї каламутної води, в який нинішні експлуататори міста почуваються більш, ніж комфортно.

Майже на кожному пленарному засіданні Київради набирається достатньо голосів, щоби проштовхнути черговий ДПТ. Ця абревіатура означає «детальний план території». ДПТ розписує усі аспекти містобудування в масштабах декількох кварталів. Голосування за той, чи інший ДПТ призводить до клаптикової забудови міста. Щорічно вводиться в експлуатацію більше мільйона квадратних метрів житла. Усі ці метри не забезпечуються відповідною інфраструктурою. Києву бракує дитячих садків і шкіл, парків і парковок, свіжого повітря і чистої води.

Зараз нам намагаються підсунути «актуалізовану стратегію розвитку міста до 2025 року». Це чергова фікція

Формально, генеральний план розвитку міста до 2020 року існує, але він, по-перше, застарілий і не відображає реальних потреб сучасного Києва. По-друге, в нього вже було внесено не одну тисячу змін – і все для того, щоб зафіксувати порушення, на які закривала очі київська влада останні 10-15 років.

Щодо проекту нового генплану (до 2025 року), то він не має нічого спільного з інтересами мешканців столиці, бо його головною метою є закріплення усіх нелегальних та напів-легальних забудов, які з'явилися у Києві в останні роки. Так само, зараз нам намагаються підсунути «актуалізовану стратегію розвитку міста до 2025 року». Це чергова фікція. Документ «за все хороше і проти усього поганого», який дозволить будь-які дії кваліфікувати як такі, що відповідають стратегії міста. В розробці цієї «стратегії» розвитку багатомільйонного Києва брали участь не більше 300 осіб, в той час як у написанні стратегії, наприклад, Берліна було залучено 2,5 тисяч осіб. Німці витратили на це півтора роки. Нашу стратегію зліпили у два рази швидше. Це так – щоб зрозуміти якість документу, який нам намагаються нав'язати.

Можна було б написати, що нас врятує диво. Натомість напишу, що нас врятує феномен, і цей феномен – ми самі. Наша небайдужість. Кожному з нас варто долучатися до контролю за діями влади, інвестувати сили і час у волонтерство. Головні вороги майбутнього – зневіра, апатія та очікування, що «хтось прийде та зробить». Головні виклики – спроможність об’єднати зусилля і готовність працювати не тільки на себе.

Вірю: ми зможемо!

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Сергій Гусовський   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.