24 листопада 2017, п'ятниця

Путін йде на Схід. Що принесла Кремлю дружба з Китаєм

коментувати
Путін йде на Схід. Що принесла Кремлю дружба з Китаєм
Росія вже зрозуміла, що Китай зайняв жорстку позицію і не дасть їй необґрунтованих кредитів

В даний момент Росія здійснює розворот на Схід, про що свідчить все більш активна співпраця з Китаєм. Зараз РФ в першу чергу зацікавлена в тому, щоб спорудити між Азією і Європою так званий «коридор розвитку».

Першою фазою цього проекту може стати будівництво швидкісної залізниці між Москвою та Казанню; можливо, згодом цю дорогу протягнуть ще далі.

Китай теж дав добро на розширення співпраці: у травні Путін і президент КНР Сі Цзіньпін зустрілися і заявили про поглиблення стратегічного партнерства, а також взаємодії ЄвразЄС та економічного поясу «Шовковий шлях». Тоді ж було підписано ряд угод у газовій сфері, а також були укладені попередні домовленості по кредитах.

Звичайно, диявол криється в деталях, і згодом прозорість домовленостей з часом ставатиме все більшою проблемою. Не можна з упевненістю сказати, чого у відносинах Росії і Китаю буде більше: кооперації або конкуренції. Мені здається, що поки шанси і на те, і на інше рівні.

Важливо те, що в найближчій перспективі для Росії нагальним питанням стане диверсифікація експортних доходів: їй доведеться скорочувати частку доходів від продажу вуглеводнів у зв'язку з падінням світових цін на нафту. В іншому випадку РФ буде залежати від капризів цін на енергоносії ще дуже довго.

Невідомо, чого у відносинах РФ і КНР буде більше: кооперації або конкуренції

Тому для Росії важлива високошвидкісна залізниця, орієнтована на Азію: її будівництво прискорить перевезення вантажів у 6-7 разів. За попередніми оцінками, попит буде дуже великим.

Окремо потрібно відзначити, що, незважаючи на попередні домовленості, Китай не стане ринком фінансування для російських компаній та банків. В цьому питанні Китай зайняв по відношенню до Росії вкрай жорстку позицію і не видає ні державним, ні приватним компаніям необґрунтованих і дешевих кредитів.

І, оскільки Китай не став джерелом альтернативного фондування в Китаї для Росії, вона не може заповнити за його рахунок втрати, які понесла через санкції Заходу і втрати доступу до світових фінансових ринків.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Руслан Грінберг   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.