24 листопада 2017, п'ятниця

Brexit обернеться катастрофою

коментувати
Британську економіку чекають важкі часи

Brexit – катастрофа для моєї країни. Вихід Великобританії з Європейського Союзу обернеться величезними економічними втратами. Країна більше не буде частиною єдиного європейського ринку, на відміну від Норвегії та Швейцарії, які, не будучи членами Євросоюзу, мають до нього доступ.

Норвезька або швейцарська модель взаємодії з ЄС у випадку з Британією не спрацює, оскільки в обмін на вільний доступ до ринку Євросоюзу ці країни погодилися на вільне переміщення робочої сили. Британія на це не піде, адже британцям не подобається, що в їхню країну прибуває велика кількість мігрантів.

Таким чином, доступу до єдиного європейського ринку у Британії не буде. Відносини з Європейським Союзом будуть набагато слабкішими, ніж у Швейцарії чи Норвегії. Компанії, що інвестують гроші в Британію, більше не зможуть так само просто експортувати свою продукцію в Євросоюз. Китайські автомобільні компанії прийшли сюди, щоб продавати свою продукцію в ЄС – тепер це буде складніше. Відповідно, можна очікувати великого падіння іноземних інвестицій, що в довгостроковій перспективі завдасть економіці країни надзвичайно сильного удару.

Лондонський Сіті, світовий фінансовий центр і наріжний камінь британської економіки, позбудеться права вести бізнес із континентальною Європою і сильно скоротиться. Під удар потраплять фінансові ринки, а також британська валюта.

Наступні 7-10 років британський уряд тільки тим і займатиметься, що вестиме переговори

Але британці проголосували за вихід країни з Євросоюзу і влада повинна поважати їхнє рішення. Країною керує не істеблішмент, а народ - так працює демократія. І, незважаючи на те, що це дуже сильно вдарить по економіці країни, ми повинні змиритися і реалізувати волю громадян. Після оголошення результатів референдуму на вулиці Лондона вийшли тисячі демонстрантів на підтримку збереження членства в ЄС, але це вже нічого не могло вирішити. Результати змінити не можна.

Вихід із Євросоюзу – дуже нудний і складний процес, який затягнеться, можливо, на десять років. У наступному році буде активована 50-та стаття Угоди про Європейський Союз, після чого почнеться процес виходу, який займе близько двох років. Далі підуть переговори за новою рамкою співпраці Британії з країнами ЄС і не тільки. Наприклад, потрібно окремо підписувати угоди про вільну торгівлю з усіма 53-ма країнами, які мають угоди про вільну торгівлю з ЄС. Це тривалий процес. Наступні 7-10 років британський уряд тільки тим і займатиметься, що вестиме переговори.

Британія стане околицею Євросоюзу, як Україна або Туреччина. Туреччина, на мій погляд, ніколи не вступить в ЄС, а ось Україна, можливо, років через 20, удосконаливши свою економіку і політичні структури, зможе приєднатися до нього. Але Британія, мабуть, вже не повернеться в Євросоюз, а якщо й повернеться, то не раніше, ніж Україна. Тож, можливо, наші країни вступлять до ЄС одночасно.

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Чарльз Грант   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.