18 жовтня 2017, середа

Аматорський спорт в Україні. Куди бігти?

коментувати
Є олімпійці, титуловані спортсмени. А є проста людина, яка щодня робить свій вибір - бути здоровою, бути сильною, самій керувати своєю долею

Неможливо видати наказ, що зобов'язує людей бути щасливими або спортивними. Але кожен може зробити себе таким і розповісти про це своїм друзям. Заряд на спорт передається з рук у руки, як Олімпійський вогонь.Мудрий Микола Амосов казав, що лікарі лікують хвороби, а здоров'я потрібно здобувати самому. Здоров'я не купиш в аптеці, його неможливо отримати, його можна тільки здобути. Займаючись аматорським спортом, наприклад.

Станом на 2004 рік аматорським спортом займалися 60% європейців, у Європі функціонувало понад 700 тисяч спортклубів. Сьогодні двоє з п'яти європейців займаються спортом на постійній основі. Найбільш популярними видами спорту є біг та велоспорт. При цьому біг – один з тих видів спорту, що найстрімкіше поширюються у світі. Лише в Європі бігом регулярно займаються близько 50 млн людей. Вони витрачають понад мільярд євро на взуття, одяг і спортивні гаджети.

Річ не лише в тому, що європейське суспільство почало цінувати активний і здоровий спосіб життя, а також в тому, що практично кожному європейцеві стали доступні модні гаджети та екіпірування. Новачок-любитель у спорті сьогодні під час тренування використовує високотехнологічне обладнання, яке раніше було тільки у обраних професіоналів. Любителі можуть самостійно вимірювати свою продуктивність і аналізувати стан здоров'я. Вони ставлять собі круті спортивні цілі і беруть участь у значущих змаганнях для любителів в усьому світі. Це вражає.

Так, старти IRONMAN на рік збирають близько 200 000 тисяч учасників з числа спортсменів-любителів тріатлону. У середньому в кожній гонці беруть участь близько 1 000 осіб.

Про популярність аматорського спорту в світі свідчить таблиця всіх спортивних змагань на рік. Тут видно, що багато змагань - аматорські.

Сьогодні потрібно просто вдягти кросівки і вийти на пробіжку у парк

Сьогодні немає достовірної статистики про те, скільки людей займається любительським спортом в Україні. Її просто не збирають. Немає у нас і стратегії розвитку аматорського спорту на державному рівні. Натомість є запит, енергія та ініціатива знизу: у країні виникають проекти з розвитку масового спорту, їх все більше, вони все якісніші. Цей рух знизу - безцінний.

Тільки бігових клубів за останні роки в Києві відкрилося більше десяти, і вони об'єднують вже близько тисячі спортсменів-любителів, які тренуються регулярно. Практично в усіх видах спорту - схожа динаміка.

Інфраструктуру створюють люди

Аматорського спорту немає серед пріоритетів під час розподілу бюджету Міністерства молоді та спорту. Але він не менш важливий для країни, ніж спорт високих досягнень. Більш того, успіхи у великому спорті безпосередньо залежать від того, як в країні буде розвиватися масовий спорт.

І ось тут виникає питання. Для скількох українців дійсно важливо сьогодні мати умови для ЗСЖ? Іншими словами - які умови спершу потрібно створити знизу для створення запиту на ЗСЖ?

Якщо я хочу зайнятися бігом, я це роблю навіть не в ідеальних умовах. Просто виходжу і біжу: по вулиці, в парку, по набережній, де завгодно. І я вимагаю від держави зробити аматорський спорт пріоритетом. Обираю депутата, який займається спортом і просуває цю ідею. Голосую за такого мера, місцеву владу. Неважливо, який спорт ви оберете. Важливо почати.

Як президент Федерації легкої атлетики і як чиновник, я спілкуюся з багатьма губернаторами і спортивними менеджерами з регіонів. Спортивних об'єктів в роботі на місцях майже немає. Натомість по всій країні виникають громадські ініціативи, спортивні співтовариства. Українці обирають здоровий спосіб життя і рекламують аматорський спорт у соціальних мережах, на форумах. Саме ці люди здатні підштовхнути державу до створення якісної інфраструктури для занять спортом.

Є олімпійці, титуловані спортсмени – саме на них спрямований прожектор уваги. А є проста людина, яка щодня робить свій вибір - я хочу бути здоровим, хочу бути сильним, хочу сам керувати своєю долею. І якщо прості люди по всій країні виберуть аматорський спорт, держава відкриє стадіони, спортивні зали, бігові та велосипедні доріжки, спортивні клуби.

Але сьогодні потрібно просто вдягти кросівки і вийти в парк на пробіжку. Потрібно прийняти власне рішення. Якщо так зробить більшість, ви побачите: Україна буде країною сильних, щасливих, позитивно мислячих людей.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Ігор Гоцул   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.