23 серпня 2017, середа

Як Україні відповісти на закиди Польщі

коментувати
Ми змушені показати нашим західним сусідам своє невдоволення їхнім рішенням

Найгірше в рішенні Сейму про геноцид на Волині – це те, що в ньому поляки, фактично, відходять від формули “Пробачаємо і просимо пробачення” і застосовує свою власну - “Звинувачуємо і не визнаємо провини”. 

Найгірше, що ми можемо зробити - це відповідати симетрично (або дзеркально). Такі відповіді лише загострять протиріччя і виведуть нас на новий виток конфлікту. Відкриття проти України “Другого фронту”, тепер вже західного і ідеологічного, нам ні до чого.

Але і показати нашим західним сусідам своє невдоволення їхнім рішенням ми, як держава-партнер, також змушені.

Тому в українсько-польських відносинах варто триматися лінії конструктиву. Якщо він у якихось питаннях, наприклад, політики пам’яті, неможливий, то краще його відкласти до кращих часів. 

Неминучість потрібно сприймати як неминучість. А майбутнє вибудовувати з тими, хто є майбутнім Польщі. Наприклад, з партією “Nowoczesna”. Автори “Волинської декларації” з них саме зараз роблять “ворогів народу”. А вони просто реалісти, бо знали, до чого призведе це голосування у українсько-польських відносинах. Ні, не до “заморозки”, але до помітного похолодання. І до економічних втрат з обох боків, само собою.

В українсько-польських відносинах варто триматися лінії конструктиву

У цій історії ще буде продовження, негарне продовження. Конструктивно було б дочекатися закінчення цього негативного антиукраїнського тренду і повернути наших польських партнерів до діалогу. Звісно, що після ухвали цього тексту зробити це буде вже набагато важче, але все одно потрібно. 

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Володимир Горбач   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: [email protected]

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.