24 листопада 2017, п'ятниця

Змінити світ, не знімаючи піжами

коментувати
Дослідники та активісти відзначають новий тренд – популяризацію мікроволонтерства. Що це таке?

Близько 21 млн британців хоча б раз на рік беруть участь у різноманітних волонтерських ініціативах, приносячи економіці країни приблизно $34,4 млрд. З 1984 року в Британії щорічно проходить Тиждень волонтерів, в рамках якого присуджуються нагороди та проводяться заходи з набору активістів.

Зараз дослідники та активісти відзначають зростання короткострокового волонтерства, відомого також як мікроволонтерство.

У багатьох з'явилася можливість ненадовго стати волонтером, взявши участь в короткострокових акціях (не частіше одного разу). Зазвичай, мова йде про онлайн-активність, наприклад, підписання електронної петиції або краудсорсинг. Також Інститут досліджень волонтерства (ІСВ) зараховує до мікроволонтерства, наприклад, участь у непрофесійних забігах і підрахунок птахів у саду.

Як позначиться на волонтерах і благодійних організаціях зростання популярності такого роду обмежених видів волонтерської діяльності?

Ціна волонтерства

Творці сайту мікроволонтерства Help from Home стверджують, що «ви можете змінити світ, не знімаючи піжами».

До мікроволонтерства зараховані такі речі, як участь у непрофесійних забігах і підрахунок птахів у саду

Не вважаю, що волонтер, благодійна організація або справа, якій вони служать, сильно виграють від мікроволонтерських активностей. Принаймні, не настільки, як від традиційної волонтерської діяльності. Волонтерству властива соціальна цінність: коли організації зближуються зі своїми прихильниками, у них з'являється можливість належним чином роз'яснити, заради чого вони працюють. Своєю чергою, волонтери можуть познайомитися з новими людьми і особисто побачити результати своєї роботи.

Користь волонтерства

Часто мотивація займатися волонтерською діяльністю на регулярній основі підкріплена особистою вигодою. Наприклад, волонтерство пов'язано з розширенням зв'язків і розвитком нових навичок. Крім того, така діяльність корисна для психічного здоров'я і нагадує про те, що у вашому житті все не так погано.

За допомогою технологій з надання мікроволонтерських послуг, організації та волонтери отримали можливість співпрацювати на гнучкій основі. Але є певні види діяльності, для яких мікроволонтерство не підходить, наприклад, для спілкування з самотніми літніми людьми або доставки їжі. Тому організації повинні усвідомлювати, які завдання можуть виконуватися за допомогою короткострокового чи одноразового волонтерства.

Мікроволонтерство найчастіше пов'язане з наданням послуг у тих сферах, де волонтери вже є фахівцями – наприклад, робота над дизайном або редагування тексту. В таких умовах відмітається можливість отримувати нові навички і спілкуватися з новими людьми. Тобто благодійні організації не можуть забезпечити добровольцям переваги, доступні більш «традиційному» волонтерству.

Сидячи за комп'ютером вдома, у вас також не буде можливості розвивати соціальні зв'язки, спілкуватися з іншими добровольцями і тими, кому надається допомога (але ж це дуже важливий аспект волонтерства). Таким чином, організація отримує користь від мікроволонтерства, а сам волонтер – лише частково.

Мікроволонтерство має право на життя, але, незалежно від вашого віку чи обставин, варто замислюватися над розвитком довгострокових конструктивних відносин з організацією і тією справою, якій ви прагнете послужити. Від цього виграють всі.

The Conversation

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Тайрелл Голдінг   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.