12 грудня 2017, вівторок

Україна закриє очі на борг росіянам

коментувати
Найважливішою подією для України став той факт, що агентство Standard & Poor’s підняло рейтинг країни, залишивши на дефолтному рівні рейтинг російського євробонда

Минулого тижня виконували соло в Європі. І мова йде не про якісь модні події в Мілані, або черговий тур футбольної Ліги Чемпіонів, а знову про нудну економіку. Де нудний глава ЄЦБ своїм нудним голосом розповідав, що він думає про світ, його долю та його зміну. І хоч тон його був сумний, спекулянти невимовно зраділи. ЄЦБ залишив ключову ставку без змін, але звучав песимістично щодо перспектив відновлення економіки, не виключивши подальшого зниження ставки вже в грудні. В результаті, долар побіг вгору, відіграючи втрати останніх місяців у євро, та й ринки підхопили завзятий настрій.

Індекс S&P500 не впустив приводу зрости більш ніж на відсоток тільки за один день і тепер досяг позначки в 2052 пункти, практично повністю відновившись після втрат останніх декількох місяців. Чудовий настрій на ринку дозволяє робити масштабні розміщення акцій знакових імен, які не будуть вискакувати просто так. Минулого тижня Феррарі провела IPO і тепер капіталізація останньої оцінюється в $10 млрд. Враховуючи, що вартість однієї акції близько $52 (так було при розміщенні, а потім і виросло ще), тепер кожен може прийти в бар і сказати вподобаній гламурній блондинці, що у нього є Феррарі. Якщо блондинка буде достатньо гламурна, то може подіяти.

А в українському сегменті єврооблігацій найзнаковішою подією стало підвищення рейтингу від агентства Standard & Poor's, причому з дефолтного рівня відразу до B-. Це не дуже велике досягнення, і таким рівнем рейтингу можуть похвалитися африканські країни, які ще недавно не бачили нічого поганого в канібалізмі, і азіатські колишні колонії, які тільки що завершили свої революції і громадянські війни, але ключовим є дві речі. Перше - це тренд. І він правильний. Хоча, з іншого боку, нижче було нікуди. І найголовніше - це той факт, що агентство підняло рейтинг України, залишивши на дефолтному рівні рейтинг російського євробонду. Таким чином, була вирішена ключова загадка останніх місяців - що буде з рейтингами після того, як ми підемо в дефолт щодо боргу Росії. Відповідь - нічого. На росіян закриють очі, і це не може не тішити. Чи підуть вони до суду, чи не підуть, на доступ України на зовнішні ринки це ніяк впливати не буде. У Мінфіні можуть злобно потирати руки і відкорковувати чергову пляшку шампанського.

Хоча, звичайно, напитися там зможуть собі дозволити тільки після завершення епопеї з податковою реформою. МВФ на поточному тижні передбачувано послав ходоків, які принесли йому «ліберальний» варіант. Напевно, зауваживши, що якось дуже неліберально жити не за коштами. Найнебезпечніше, що такі ходоки можуть призвести до того, що не буде прийнято ніякої податкової реформи. Але поки оцінити імовірності різного роду неприємностей важко, так як все затінюють передвиборні процеси, спотворюючі, як Чорні діри, навіть світло, що проходить недалеко.

Сам факт виборів нервує і валютних спекулянтів, і простих людей,які  іноді перетворюються в спекулянтів. Гривня дійсно ослабла, але ослабла передбачувано. Тут тобі і традиційний транш «Дельта банку», вже третій за останні півроку, що завжди приводить до зльоту курсу на міжбанку до 23 гривень за долар. І Нафтогаз, який вперше за довгий час допустили на ринок. І, звичайно, нерви. Пройдуть вибори, пройдуть і нерви. Судячи з усього, Нацбанк не лякають поточні замети, і він злегка послабив валютні обмеження. На ринку облігацій триває штиль, іноді розбавляється корупційними скандалами, пов'язаними з торгівлею ОВДП. А ринок акцій продовжує копати, наполегливо сподіваючись відшукати чи то золото Полуботька, чи то скіфські скарби. Індекс УБ відкриє п'ятницю на позначці 777 пунктів. Красива цифра і черговий історичний мінімум.

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки та представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щоденно

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому с Сергієм Фурсою – по п'ятницах

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.