21 серпня 2017, понеділок

Україна очікує Джамала-ралі

коментувати
Щось та має впливати на ринок українських акцій

Якщо ви не є вболівальником футбольного клубу Ліверпуль, то в світі все залишалося спокійним та відносно позитивним. За винятком ряду куточків, яким пощастило менше, ніж Батьківщині Бітлз. На світових ринках відстань між позитивом і негативом завжди дуже маленька і все може змінитися завдяки парі абзаців, наприклад, як у випадку з публікацією квітневого протоколу ФРС. Лідери світової закуліси засідали місяць тому, але стенограму опублікували тільки зараз, і в ній виявилося, що занадто багато хто не проти піднімати ставку вже в червні, не чекаючи грудня. Страх негативних процентних ставок все ж великий, тим більше, це пастка, з якої годі й вибратися. Так що ФРС можна зрозуміти, так само як і спекулянтів, яких мало не вхопив серцевий напад, і вони побігли продавати. Перший порив був не такий і тривалий, ринки швидко заспокоїлися, але акції встигли втратити частину вартості, а долар зміцнився проти євро.

В результаті, індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці в 2040 пунктів, курс долара до євро - на рівні 1,12. Схоже, без втрат вдалося втриматися тільки вартості нафти, що підібралася до позначки в 50 доларів за барель. І все через ідіотів. Заворушення в Нігерії і, особливо, в Венесуелі, не дають повернути чорне золото до адекватних рівнів. Президент Венесуели, якому, схоже, сняться лаври лідера Зімбабве, вже заслужив Шнобелівську премію з економіки, але продовжує творити дурниці, претендуючи і на Дарвінівську премію за найбезглуздішу смерть. Венесуелі, що летить в прірву, потрібно скоріше досягти дна, тому як потім все повинно стати добре. Або буде військовий переворот. Тут вже як пощастить.

Негативний зовнішній фон тиснув і на котирування українських суверенних паперів, які втратили трохи в вартості за останній тиждень. У той же час, деякі корпоративні облігації демонструють чудеса. Ралі в ДТЕК, яке підняло вартість єврооблігацій з 40 до 50% від номіналу, показує, що в українському сегменті є ще приховані резерви. Інвесторів порадувало зростання тарифів і інші рішення, які доводять, що у компанії тепер все буде добре. На цьому тлі підросли навіть котирування єврооблігацій Метінвесту, як і ДТЕК продовжує переговори про реструктуризацію. Адже не може бути добре ДТЕК і погано Метінвесту. Поки непоміченою пройшла новина, що НБУ вдалося заарештувати якісь активи Бахматюка, який просив під чесне слово врятувати свої банки. Звичайно, єврооблігаціями Авангарду або Укрлендфармінга вже як нічого не страшно, так нічого і не допоможе, але здатність Нацбанку змушувати «відповідати за базар» може стати ризиком і для інших емітентів на ринку єврооблігації, чиї власники давали регулятору чесне і благородне слово, а потім брали його назад.

А в Україні відзначають день банкіра. Це свято чимось нагадує день співробітників фондового ринку, коли день начебто є, а ринку начебто немає. Але банкам пощастило, їх вихід з коми вже набагато ближче, хай прокинуться і не всі. Цього тижня синхронно надійшла інформація про те, що і Сбербанк, і ВТБ збираються збігати з українського ринку. До кордону, звичайно, недалеко, та й щоб піти, потрібно, щоб хтось купив щось непотрібне. Поки з цим погано, незважаючи навіть на те, що російські банки, як основні донори в українську економіку, особливо за статтею інвестицій, минулого року встигли списати 90% заборгованості. Адже, якщо пару років назад вони кредитували все, що рухається, то останніми роками вони всі ці кредити списували. Український позичальник, особливо корпоративний, і так не поспішає розраховуватися з кредитором, а з російським банком можна поєднати приємне з корисним, і не платити, і відчути себе патріотом. І найцікавіше в цій новині те, що раніше російські банки нехай і намагалися втекти, але їх, за чутками, стримував оклик з Кремля, який готується повернутися. Тепер, схоже, вже ніхто не вірить в казки.

Гривня ж цього тижня почувалась добре, відігравши післясвяткові втрати минулого тижня, а НБУ навіть отримав можливість знову викуповувати валюту з ринку, нехай і не в таких обсягах, як в квітні. Поки курс прибився до позначки 25,3, де перебуває в оптимізмі, чекаючи траншу МВФ. Місія поїхала, сказала пару добрих слів, пару недобрих сказала пошепки, а самі гроші прийдуть не раніше липня. Україна все ж таки звикла філонити з домашнім завданням, і суворі вчителі тепер не готові повірити у запевнення батьків, що учень виправиться.

У той же час на ринку є досить впевненості в тому, що в найближчому майбутньому гривня залишиться стабільною. Свідченням тому і результати аукціонів з ОВДП, де вкотре спостерігається ринковий попит на довгі за українськими мірками папери, трирічні державні облігації. У разі зростання цін, якого в найближчому часі чекають багато гравців, саме довгі папери виграють найбільше. А якщо ралі в облігаціях все ж стане реальністю, спекулянти звернуть свій погляд і на ринок українських акцій. До нього доходить завжди в останню чергу, але зате біжить, якщо вже біжить, то швидше за всіх. Перемога Джамали на Євробаченні, полита гіркими російськими сльозами, може стати хорошим знаком для українського ринку, який отримав минулого разу Руслана-ралі, після перемоги України в конкурсі пісень для домогосподарок в 2004 році, що тривав 4 роки, і тепер може отримати Джамала-ралі. Зрештою, щось же повинно впливати на ринок українських акцій.P.S.  “Just remember, once you're over the hill you begin to pick up speed.”

                                                                                                         Arthur Schopenhauer

В огляді представлено точку зору авторів статей, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна та офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.