20 листопада 2017, понеділок

Кабмін із сутінків та курс долара

коментувати
Україні вдалося сформувати уряд, попутно пробивши дно декілька разів

Американським спекулянтам, які купують попкорн на політичні дебати, не зрозуміти почуттів українців і навіть українських спекулянтів. Останні вже давно залишили надію бути схожими на героїв фільмів про пригоди на Уолл-Стріт, де зараз панує оптимізм. Не бурхливий і всеперемагаючий, не такий, що не зупиняється ні перед чим, що було б ознакою кризи, що наближається, а бадьорий і весняний, що є гарним засобом від авітамінозу. В результаті, ринок входить в сезон корпоративної звітності в кроці від історичних максимумів. Індекс S&P500 відкриє п'ятницю на позначці в 2082,78 пунктів, німецький DAX знову взяв рівень 10 000 пунктів. А японський індекс утримується на ногах навіть після сильного землетрусу.

Зворотною стороною цього оптимізму є бурхливе зростання на сировинних ринках, яке вже не нагадує відскік дохлої кішки. Нафта зросла до рівня в 44 долара, подаючи вкрай небезпечні сигнали про можливе зростання адептів секти технічного аналізу, що може змусити їх купувати і перешкодить падінню чорного золота. І це відбулося навіть на тлі того, що Саудівська Аравія в черговий раз спростувала заяву Росії про те, що хтось там про щось домовився.

Зростають також ціни на метал і руду, чудово корелюючи з успіхами донецького Шахтаря в єврокубках. Це, звичайно, не різке відновлення весни-літа 2009 року, коли раптом все стало по-старому, але і Шахтар поки вийшов у півфінал єврокубка, а не виграв його. Та й на ринках поки зростання сировинних товарів і ралі в сегменті їх боргу не конвертувалися на щастя для уряду.

У Бразилії вже готують імпічмент президенту, звинуваченому у корупції (прикро, так), у Венесуелі взагалі роблять вихідну п'ятницю для держслужбовців, щоб економити електрику. Думається, можна запропонувати експеримент і взагалі зробити сім вихідних днів для державних службовців, цілком можливо, це вкрай позитивно позначиться на економіці.

В стороні від феєрії ринків поки перебуває український борг. Весь тиждень він мляво ріс разом з усіма, стримуваний нескінченними переговорами щодо формування нового уряду, які вводять в ступор інвесторів і аналітиків західних банків, що не знаються на тонкощах нічних переговорів.

Зрештою переговори увінчалися успіхом: не минуло й кількох місяців, і в Україні вдалося сформувати уряд, попутно пробивши дно декілька раз, занирнувши на нижній рівень сутінку. Звідти, з темряви, судячи з усього, витягли і більшу частину самого Кабінету Міністрів. Який тепер зможе нарешті відновити переговори з МВФ, чого так чекають інвестори. Щоб знайти парламентера з Фондом, яким повинен бути міністр фінансів, судячи з усього, довелося бігати по коридорах адміністрації президента та ловити хоч когось, хто розмовляє англійською і знає, що таке EBITDA.

Тепер власники суверенних паперів можуть розраховувати на відновлення співпраці з Фондом. Що опустило прибутковості в діапазон 9,2%-9,4%. Втім, це буде радувати і власників усіх українських корпоративних облігацій, в першу чергу - квазісуверенних. Але там і інші турботи. Власники єврооблігацій банків будуть чекати, чи зміниться менеджмент державних банків разом зі зміною диспозиції у владних коридорах, а інвестори в єврооблігації Укрзалізниці повинні молитися на те, що новий Кабінет міністрів не придумає тисячу і одну причину не призначати Войцеха Бальчуна на посаду голови компанії. Поки допомагає зберігати надію той факт, що міністерство інфраструктури очолює єдина світла пляма в новому уряді, Володимир Омелян, який за дивним збігом обставин дістався Кабміну у спадок.

На цьому тлі офіс президента бадьоро рапортує про те, що поговорив по телефону з Байденом (як же ми, напевно, осточортіли віце-президенту США, який вже давно чекає не дочекається завершення президентського терміну Обами, щоб президент більше не змушував його спілкуватися з поганими хлопцями по всьому світу і він міг просто порибалити на островах), де майже домовилися не лише про виділення нового траншу МВФ, але і про гарантії від США щодо чергового випуску псевдоукраїнських єврооблігацій на $1 млрд. принаймні, за словами української сторони.

Залишилася дрібниця – знайти чесну людину для керівництва генеральною прокуратурою. Ну, або людину, про яку можна розповісти американцям, що вона чесна. Новий транш МВФ ризикує стати останнім і не тільки в цьому році, тому вкрай важливо отримати максимум супутньої допомоги.

Гривня продовжує утримувати позиції на рівні 25,5 гривень за долар, а НБУ продовжує купувати долари в резерви, відчуваючи, що скоро вони йому знадобляться. Обсяги торгів на міжбанку без розміщення валютних облігацій знову повернулися до стандартного рівня, а Національний Банк не поспішає знімати валютні обмеження, іноді навіть посилюючи діючі в рамках лібералізації валютного ринку. Теж, мабуть, відчувають щось.

Зате на ринку акцій спостерігалося чудове зростання. Чудове з тієї причини, що начебто ніяких причин для зростання не було. І одну з блакитних фішок, за визначенням з минулого, банк Аваль, навіть прибрали з лістингу, що, по ідеї, повинно змусити фонди продавати цей папір. Звичайно, в тому випадку, якщо ці папери там є. Індекс УБ відкриє п'ятницю на красивій позначці в 600 пунктів. Враховуючи, що зростання йшло на вкрай низьких обсягах, то він може змінитися таким же падінням в тому випадку, якщо якому-небудь західному фонду (а такі ще є) буде не вистачати грошей на ланч.

P. S. "No matter how dark it gets the sun will always rise." Oprah

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по п'ятницях

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.