1 травня 2017, понеділок

Що відбувається з нафтою та чим порадував МВФ

коментувати
Нафта останній тиждень штурмує рубіж в 40 доларів за барель

Нафта останній тиждень штурмує рубіж в 40 доларів за барель

Найцікавіші події в глобальному масштабі відбувалися на сировинних ринках

Поки фондові очікують наступного тижня і, можливо, історичного рішення ФРС, сировинні товари здійснюють різкі руху. Причому, так вже вийшло, що останні роки ці рухи спрямовані вниз. І якщо такі рухи нафти звично радують українців, охочих якнайшвидшого успіху імпортозаміщення в Росії, то найчастіше за кадром залишаються події на ринку металу і руди. А там все набагато більш драматично.

Вартість руди та металу з недавніх піків, яких ми бачили ще пару років тому, впала у 5 разів. І очікувати зростання в найближчому майбутньому не доводиться. Тим більше, Китай продовжує спотворювати картину своїм комуністичним запалом. На тлі такого падіння на нормальних ринках компанії скорочують виробництво, що дозволяє вирівняти ситуацію. У той же час, китайці продовжують працювати так, що в Пекіні стає нічим дихати, адже важливий не фінансовий результат, а зайнятість людей. В результаті, нові партії надходять на ринок, придавлюючи ціни вниз. А комуністичний експеримент триває.

Арабів важко звинуватити в комунізмі, але ведуть вони себе приблизно так само як і китайці. Щоправда, за іншими мотивами. Тут гру визначає жадібність, а поведінка нафтовидобувальників свідчить, що всі анекдоти про євреїв можна розповідати і про арабів, недарма стільки тисяч років люди живуть разом. Скільки не домовлялися країни ОПЕК про квоти, все одно кожен намагався бути найрозумнішим і добував трохи більше. В результаті, на останній зустрічі ОПЕК квоти формально підвищили, довівши їх до фактичного рівня. Воно й зрозуміло, шейхи відчувають, що ще пару вдалих ітерацій на заводах Тесли, і бензин вже мало кому буде потрібен. Тому треба добувати якомога більше зараз, завойовуючи частки ринку.

У результаті, нафта останній тиждень штурмує рубіж в 40 доларів за барель, вже кілька разів пішовши нижче. На цьому тлі не дивно, що нерви страждають у росіян, а у Венесуелі на парламентських виборах перехопивши естафету у Аргентини, перемагає опозиція. На цьому тлі відсутність у американських спекулянтів різдвяного ралі виглядає дрібною неприємністю. Індекс S&P500 трохи втратив на наступному тижні і відкриється в п'ятницю на позначці в 2052 пункти.

А в українському сегменті єврооблігацій суцільні приємні новини. І мова йде не тільки про умови реструктуризації Укрзалізниці, після яких в офіс Лазарду повинні надіслати багато подарункових пляшок віскі на Новий рік, і часткове завершення переговорів по Києву, де інвестори поки пасивно пручаються тільки в одному випуску (Київ-15). Більше всіх порадував МВФ, який заради України і просто під український кейс, змінив свою політику, щоб не допустити вплив майбутнього дефолту по російському боргу на виконання програми Фонду.

Той самий МВФ, якого багато хто в Україні щиро ненавидять, незважаючи на те, що більшого для країни за останні 2 роки зробили тільки хлопці на фронті. Той самий МВФ, до недоброзичливців якого тепер, крім бабусь на лавці, додалися ще й любителі не платити податки, прикриваючись ФОПами. Тепер же, офіційно, Україна може сміливо не гасити єврооблігації і включати російські канали, щоб спостерігати істерику по той бік екрану.

Перша частина істерики вже трапилася. Одразу після рішення Фонду. Російські правителі лаялися нехорошими словами, погрожували подати до суду і майже що навіть вилізли на трибуну ООН з черевиком в руках. Втім, змінити вже нічого не можна. Скоро буде багато шуму, коли сам платіж не прийде і загрози подати до суду тепер вже на Україну. Що ж, подивимося, чи захоче цього сама Росія, тим більше трохи раніше вона, фактично, вже увійшла в переговорний процес про реструктуризацію.

Всі ці приємні речі відбулися на тлі прильоту віце-президента Байдена, який інспектував український уряд впродовж декількох днів. Завдяки йому, було прийнято безліч непопулярних заходів і навіть узгоджена податкова реформа. Єдине, на що не вистачило шарму Байдена, так це на прийняття законів про приватизацію. Ціна питання там все ж таки занадто висока. Потім Байден полетів і обіцяв повернутися, а його слова почали розбирати на цитати, шукаючи в них прихований зміст і намагаючись вгадати, що ж він мав на увазі, навіть якщо він нічого не мав при цьому на увазі. Колись така ж історія була з виразами Грінспена, відомого любителя сказати багато і при цьому не сказати нічого. Втім, він же і говорив, що якщо ви вирішили, що ви мене зрозуміли, ви мене не зрозуміли.

На внутрішньому ринку Національний Банк продовжував тримати гривню на прив'язі, примудряючись навіть купувати валюту. Сам курс вже перестав штурмувати рубіж в 24, зрозумівши, де його місце. Принаймні, на думку керівництва НБУ. У той же час, враховуючи положення на сировинних ринках, робота у регулятора найближчим часом буде нервова і вимагає концентрації зусиль. І відхід заступника глави НБУ Писарук, чиє призначення свого часу було дуже хорошим сигналом, не може радувати. Сам НБУ вже освоївся з роллю Мінфіну на внутрішньому ринку облігацій, провівши перший аукціон із продажу ПДВ-облігацій. Аукціон пройшов за усіма ознаками ринковості, а самі папери були продані на суму в 50 млн. грн.

А на ринку акцій звичне болото, непов'язане із зовнішніми подіями. І якщо на зовнішніх ринках польоти того ж Феррекспо, що втрачає іноді за день 10%, легко з'ясовні підступами китайців, то до внутрішнього українського ринку акцій у них руки не дісталися. Втім, там взагалі мало чиї руки помітні, навіть місцевих гравців. Індекс УБ відкриється в цю п'ятницю на позначці в 704 пункти.

P.S. “Everything is generated through your own will power.”                                                                                                                                 Ray Bradbury

 

Інші щотижневі огляди «Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою» тут

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки та представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою - по п'ятницях 

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.