19 серпня 2017, субота

Протести в Росії мають тішити Україну

коментувати
Протести в Росії хороші тим, що влада на них буде реагувати. І не звільненням Медведєва. Реакція буде іншою

Протести в Росії – це добре. І не тому, що Путін тепер може програти вибори. Не може. І не тому, що тепер Росія наблизилася до ліберальної революції. Не наблизилася. Це просто неможливо в Росії. І не тому, що там пробуджується громадянське суспільство, яке потім саме змусить Кремль піти з Донбасу і віддасть Крим. Не віддасть. Тому що «він не бутерброд, щоб його туди-сюди».

Протести в Росії хороші тим, що влада на них буде реагувати. І не звільненням Медведєва. Це якраз неможливо тепер. Тому що Путін нічого не робить під тиском. І якщо протестувальники виступають проти Медведєва, то це гарантія того, що він залишиться на посаді. Але це нас мало хвилює. Нам взагалі начхати, хто там у них в Росії прем'єр-міністр. Якщо він не Глазьєв, звичайно. Але поки такої радості нам не бачити, а значить все одно.

Але реакція влади буде іншою. Росіяни напевно знову злякаються і почнуть закручувати гайки. Робити якісь дурниці. Щоб, не дай бог, у них під президентські вибори в 2018 році Майдану не сталося. А значить вони знову поставлять під удар свою економіку. І це прекрасно. Тому що наша з Росією війна – це протистояння економік. Чия витримає довше, той і переможе. Чия буде успішнішою, той і виграє. І поки ми дуже сильно відстаємо. І без допомоги Кремля вже точно нам їх не наздогнати.

Росіяни напевно знову злякаються і почнуть закручувати гайки, робити якісь дурниці

Криза в російській економіці почалася не з Кримом, і навіть не з падінням цін на нафту. Це все лише посилило. А почалося все з того, що в економіку перестали йти інвестиції. З 2011 року. Після того, як Путін повернувся. Після того, як розігнали протести на Болотній. Після того, як почали закручувати гайки.

Економіка – вона все відчуває. І на все реагує. І тепер теж. І в рамках нашого протистояння з Росією, на фоні всіх дурниць, якими ми самі підриваємо свою економіку, нам вкрай важливо, щоб економіка Росії падала. Все одно вона вже не наш основний торговий партнер. І нам нема чого бояться падіння попиту на наші сири або труби.

І відновлення, яке тільки намітилося в економіці Росії, зараз знову буде поставлене під удар. Самими діями російської влади. Про які, можливо, вони ще самі й не здогадуються. Але які обов'язково зроблять. Бо рефлекс такий. Безумовний рефлекс. І це найважливіше для нас у російських протестах. Все інше не має ніякого значення.

Більше поглядів тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.