12 грудня 2017, вівторок

І про тарифи замовте слово

коментувати
Уряд в черговий раз порадував. Другий тиждень поспіль, до речі

Гройсман вирішив не розтягувати задоволення і підняти тарифи до справедливого рівня за один раз. І це дуже правильно. Цієї миті економіка чекала багато років. І добре, що один раз буде боляче, ніж розтягувати підвищення, даючи приводи популістам виливати жесть з екранів телевізорів зі своєю демагогією. Нехай зроблять це один раз.

Тарифи повинні бути справедливими. Це потрібно не МВФ. Це потрібно Україні. Просто змусити зробити цей крок міг тільки Фонд. МВФ виступає в ролі доктора, що змушує дитину проковтнути гірку пілюлю, в той час як малюк звик лікуватися солодощами. Але не доктору потрібен здоровий хлопчик, а йому самому.

Зростання тарифів - це реформа. Частина справжньої великої реформи, яку вважають за краще не помічати. Причому, це фундаментальні зміни, що сприяють як макроекономічній стабілізації, так і боротьбі з корупцією.

Дешевий сир буває тільки в мишоловці. Дешевий газ робить вас біднішими

За розрахунками Нафтогазу за останні роки Україна заплатила за дешевий газ для населення більше $ 50 млрд. Це більше 50% ВВП України сьогодні. І гроші ці платив кожен українець. Кожен. За що він платив? Він платив за те, щоб у бабусі в квартирі був дешевий газ і дешеве опалення. Але не тільки. Він також платив за те, щоб цей дешевий газ був в будинку в Кончі-Заспі, в тому числі той, який орендує Юлія Тимошенко, яка активно виступає проти підвищення тарифів. При цьому щось підказує, що будинок в Кончі-Заспі споживає набагато більше газу, ніж квартира бабусі, яка слухає демагогію політиків і вірить їй.

А значить, кожен українець платив за Юлію Тимошенко набагато більше, ніж за свою сусідку. А значить, і бідна бабуся платила набагато більше. Всі бабусі країни платили за те, щоб люди в Кончі-Заспі дешево опалювали своє житло. Це до слова про справедливість. А ще кожен українець платив за газ для промислових підприємств, який під виглядом газу для населення йшов на промислові підприємства. Кожен українець платив умовному Фірташу та іншим власникам облгазів, оскільки тільки вони контролювали, куди йшов дешевий газ. А ми живемо в Україні і знаємо, куди він міг піти.

Якщо хтось не в змозі платити, то він отримає субсидію. Якщо людина не потрапляє під субсидії, значить, підвищення тарифів для неї некритичне. Тепер всі українці будуть платити тільки за бабусь. І не платитимуть за Юлю Тимошенко. І не платитимуть Фірташу. Це означає, що кожен українець стане від цього рішення багатшими. А його платежі стануть справедливими.

Дешевий сир буває тільки в мишоловці. Дешевий газ робить вас біднішими. Навіть якщо вам здається, що ви платите мало. Ви все одно заплатите. Ви заплатите девальвацією, адже треба друкувати гроші, щоб перекрити різницю. Ви заплатите інфляцією. Але тепер ви не будете платити цю ціну. Не буває бюджетних грошей. Є тільки гроші платників податків. Є тільки гроші українців. І тепер вони будуть витрачатися набагато ефективніше.

І що ж тоді поганого в підвищенні тарифів?

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.