21 серпня 2017, понеділок

Тільки Трамп може знищити Трампа

коментувати
Одного разу одіозний кандидат зайде так далеко, що йому цього не пробачать навіть найвідданіші фанати

Дональд Трамп – ходячий посібник з політології. Його неймовірний зліт – урок лідерства №1: більшість виборців не слухають вухами. Якщо лідер в змозі налагодити з ними зв'язок на підсвідомому рівні, вони відповідають: «Не завантажуй мене деталями. Я довіряю твоій інтуїції». Якщо ж цей зв'язок встановити не вдалося, то не допоможуть ніякі цифри – виборці будуть просити пояснити деталі знову і знову.

Республіканці-противники Трампа продовжують думати, мовляв, якщо вони розкриють трохи більше деталей про нього, виборці відвернуться від Дональда і віддадуть перевагу їм. Але це так не працює, оскільки Трамп залучив виборців не аргументами і не поясненнями.

Багато хто прийняв бік Трампа, покладаючись на підшкірне відчуття, що він «розуміє їхній біль», незважаючи на те, що насправді це не так. Багато хто з його прихильників підтримують рух #middleagewhitemalesmatter (життя білих людей середнього віку має значення), до яких нинішнє століття акселерації було неласкавим  , і для яких мітинги Трампа – спосіб сказати: «Ну що, тепер ви мене чуєте?» і помститися людям, котрі експлуатували їх проблеми, але не вирішували їх, зокрема, традиційній республіканській еліті. Їм нецікаві слова Трампа. Вони покладаються на його інтуїцію.

І не дивно. Республіканські еліти стільки разів продавали свої душі і свою партію шарлатанам і плутократії, що цікаво, коли вони почнуть виставляти лоти на eBay: «Душа Республіканської партії. Майже порожня. Раніше продавалася Сарі Пейлін, анархістам з Чайної Партії, Гроверу Норквісту, збройовим лобістам, нафтовій промисловості, братам Кохам і Fox News. Торг доречний. Нас влаштують будь-які гроші».

Туз Трампа – готовність воювати з Хілларі Клінтон методами, які ви собі й уявити не могли

Здавалося, раніше досить розумні люди, як той же Мітт Ромні, пішли проти кращих своїх інстинктів, прогнувшись під огризки колишніх ортодоксальних поглядів Республіканської партії: зміна клімату – вигадка; аборт, навіть у випадку зґвалтування або інцесту, неприпустимий потрібно виступати проти будь-якого розсудливого закону про зброю, і не має значення, скільки дітей загинуть від стрілянини в школах; реформу охорони здоров'я Обами слід знищити, хоч вона і була заснована на ідеї республіканців; а вторгнення в Ірак було успішним.

Республіканська партія перетворилася в згусток ідей, які за роки перетворилися в скам'янілості, оскільки партія так і не наважилася знову  поставити собі питання – в якому світі ми живемо? Які тренди є домінуючими? Як Америці найкращим чином використовувати їх, поєднавши консервативні цінності та ринкові рішення?

Цинізм сучасної Республіканської партії найяскравіше проявився, коли Марко Рубіо, Джон Касіч (пристойний чоловік) і Тед Круз хором заявили, що підтримають будь-якого кандидата від партії, навіть якщо це буде Трамп, відразу після того, як обізвали Трампа шарлатаном. Не дивно, що так багато республіканців голосує за Трампа, довіряючи його інтуїції – адже у інших кандидатів її взагалі немає.

Але навіть незважаючи на те, що підтримка Трампа зменшується, демократи ризикують, не бажаючи сприймати його серйозно. У нього дотепер залишилося три невикористаних тузи в рукаві – і він може скористатися ними на виборах.

Перший туз – у разі, якщо Трампа висунуть кандидатом від республіканців, він без проблем пом'якшить свої заяви, щоб отримати підтримку незалежних виборців і меншин. І багато хто клюне на це, подумавши: «Чому б не дати йому шанс? Він каже, що зробить нас переможцями».

Другий туз – з урахуванням його позиції по проблемі тероризму, якщо, боже збав, перед виборами відбудеться великий теракт, підтримка Трампа злетить до небес. Будьте пильні. Я вже бачив одного разу, як «своєчасний» теракт вплинув на результати виборів в Ізраїлі.

Його третій туз – готовність воювати з Хілларі Клінтон методами, які ви собі й уявити не могли, що порадує багатьох республіканців, які її ненеавидять. Знову ж таки, будьте пильні.

Але також у Трампа є і пара джокерів. Одним з уроків, засвоєних мною на Близькому Сході, є те, що у екстремістів всього одна позитивна риса: вони не вміють зупинятися і в результаті гублять самі себе. Згадайте про Саддама Хуссейна.

Трамп уже говорив таке, до чого не доходив ще ні один кандидат – він навіть повідомив нам про розмір свого члена. Одного разу він зайде занадто далеко (якщо ще не зайшов) і втратить свій підсвідомий зв'язок з виборцями. Другий джокер Трампа – те, що серед його прихильників є расисти і фашисти, що люблять насильство. Одного разу вони можуть зайти надто далеко і зробити щось настільки огидне, що люди відвернуться від Трампа.

Тільки Трамп може знищити Трампа. Не надто на це розраховуйте, але і виключати такої можливості не можна.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.