17 серпня 2017, четвер

Послухайте мене, прихильники Трампа

коментувати
Ми ніколи не зможемо стати великою країною при лідері зі спотвореними цінностями Дональда Трампа. Я молюся, що хоча б деякі зможуть це зрозуміти

Це моя остання колонка перед виборами, тож я хотів би звернутися до людей, які навряд чи її прочитають: виборці Дональда Трампа. Хто знає? Може, мені пощастить, і деякі з них куплять рибу, загорнуту у шматок газети із цією колонкою, і випадково її прочитають. Відчайдушні часи вимагають відчайдушних заходів.

Хоча я від самого початку був проти кандидатури Трампа, ніколи не засуджував його виборців. Деякі з них – мої друзі й сусіди. Усі вони американці, як і я. Ми повинні серйозно ставитися до їхніх тривог. Але ми також повинні вимагати від них ставитися до ситуації серйозно і бачити різницю між двома кандидатами в президенти.

Так, у Гілларі Клінтон є недоліки, але не більш серйозні, ніж у багатьох колишніх наших президентів. Ми знаємо її недоліки: у неї є схильність до скритності, іноді вона замовчує правду, у неї специфічні помічники і чоловік, якому бракує дисципліни, коли справа доходить до грошей і жінок. Але вона не безпринципова і це важлива відмінність. І вона вміє вчитися, а також сприймає свою виборчу кампанію серйозно.

Трамп не тільки політик із недоліками, він також безпринципова людина. Він хвалився тим, що домагався жінок, що спонукало 11 жінок засвідчити це; він захищався, кажучи, що не чіпав цих жінок, оскільки вони були недостатньо гарні.

Трамп порівняв жертву батьків солдата, загиблого в Іраку, зі своєю "жертвою" – будівництвом високих будівель

Трамп створив університет, який був звинувачений в тому, що обманював своїх студентів. Його було звинувачено в дискримінації щодо расових меншин. Він кинув незліченну кількість постачальників – від продавців фортепіано до великих підрядників. Він відмовився розкрити свої податкові декларації, тому що вони, ймовірно, показують, що він не платив федеральних податків протягом багатьох років, що він співпрацює з верткими фінансистами і не жертвує на благодійні цілі те, що стверджує.

Він порівняв жертву батьків солдата, загиблого в Іраку, зі своєю "жертвою" – будівництвом високих будівель. Він пообіцяв у разі обрання переслідувати свою суперницю.

Ми ще ніколи не бачили, щоб кандидат у президенти поводився подібним чином.

Водночас Трамп показав, що не в змозі говорити ні про одну серйозну тему. Харлан Кобен правильно зазначив: "Говорячи про Алеппо, він виглядає, як п'ятикласник, який намагається переказати книгу, яку не читав".

Я розумію, чому багато прихильників Трампа втратили віру у Вашингтоні і хочуть просто "розворушити все". Коли ви ворушите ситуацію, чітко уявляючи, чого хочете, це може допомогти вам змінити майбутнє. Але коли ви ворушите ситуацію, керуючись дотепами і не маючи ніякого морального компаса, ви можете викликати величезну нестабільність.

Але є ще більш важлива причина, за якої прихильники Трампа, особливо менш освічені білі чоловіки, повинні побоюватися його вихваляння: його політика не допоможе їм. Трамп обіцяє повернути їм робочі місця. Але більшу частину їхніх робочих місць забрали не мексиканці, а мікрочіпи.

Ідея, що велика кількість робочих місць на заводах може бути повернена в Америку, якщо ми збудуємо стіну на кордоні з Мексикою або переглянемо наші торговельні угоди, є чистою фантазією. Трамп ігнорує той факт, що виробництво, як і раніше, найбільший сектор економіки США. Наші заводи наразі виробляють удвічі більше, ніж у 1984 році, але з меншою на третину кількістю працівників.Трамп не може змінити цю ситуацію. Машини та програмне забезпечення будуть пожирати все більше галузей.

Ніхто не знає напевно, що нам робити із цією гонкою, у якій ми змагаємося з машинами, але я можу сказати, що спосіб Трампа – будувати стіни, обмежувати торгівлю, зменшувати податок на багатство – не допоможе.

Найрозумніше, що ми можемо зробити, – це постаратися зберегти нашу економіку настільки гнучкою і відкритою, наскільки це можливо, щоб швидко отримувати сигнали про зміни і бути готовими адаптуватися, а також створити для кожного американця можливість усе життя продовжувати вчитися.

Це єдиний вірний шлях до американської величі в ХХІ столітті. Трамп хоче зробити Америку великою способами, які більше не працюють. "Що ми втрачаємо", намагаючись спробувати його шлях, запитує Трамп. Відповідь така: усе, що насправді робить нас великими. Коли світ усе більше прискорюється, невеликі відхилення від курсу можуть призвести до дуже серйозних наслідків.

Нехай Клінтон не вдалося надихнути вас, її інстинкти й ідеї можуть вивести нас на правильний курс. І, незважаючи на всі недоліки, вона все-таки гідна людина. На відміну від Трампа.

Ми ніколи не зможемо стати великою країною при лідері зі спотвореними цінностями Дональда Трампа. Я молюся, що хоча б деякі його прихильники зможуть це зрозуміти.

Переклад НВ

Новое Время має ексклюзивне право на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонено

Оригінал

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.