17 грудня 2017, неділя

Лист Дональду Трампу

коментувати
Жодному з кандидатів цієї гонки зміна клімату не загрожує так сильно, як тобі

Кому: Дональду Трампу

Від кого: Томас Фрідман

Тема: Заняття гольфом

Дорогий Дональд,

Минуло багато часу відтоді, як ми спілкувалися на тренуванні з гольфу в твоєму готелі Doral (хороший готель побудував, до речі). Я зроблю це вперше і востаннє: дам безкоштовну пораду. І порада ця стосується всього, що ти любиш: тебе, твоїх дітей, перемог, грошей і гольфу. Пропоную угоду.

Розумієш, Дональд, дивився я на всі ці гольф-центри, якими ти володієш. Деякі з них – справжні перлини: Doral, Turnberry, Doonbeg, Palm Beach, Aberdeenshire. Але знаєш, що я помітив? Майже всі вони знаходяться поблизу від узбережжя. І знаєш, що станеться з усіма цими гольф-центрами, Дональд, якщо вчені хоча б наполовину праві? Вони перетворяться з нерухомості з видом на море в нерухомість на дні моря.

Справа в тому, що танення льодовиків і підйом рівня моря буде загрожувати їм усім. Ось матеріал з сайту Weather.com, опублікований 21 липня 2015: «Оскільки наш рівень моря продовжує підніматися, міста, зокрема, Майамі, планують витратити мільярди на реконструкцію інфраструктури. Але деякі вчені кажуть, що підвищення рівня моря призведе до іншого явища в Південній Флориді, і місцеві лідери повинні почати готуватися до нього прямо зараз. Регіон, який є домом для тисячі дорогих будинків, і знаходиться близько до води, як очікується, виявиться під загрозою безпосереднього підвищення рівня моря в найближчі десятиліття. Це може призвести до масового виходу. Немає способу, який дозволить зберегти Південну Флориду, і законодавцям час почати готуватися до мільйонів, які переселяться на північ. (...) Більше 2,4 мільйонів людей живуть в радіусі метра від лінії припливу, і ризик повеней до 2030 року серйозно посилиться. «Це не проблема майбутнього. Це вже існуюча проблема», - сказав Леонард Беррі, директор Центру з вивчення навколишнього середовища в Атлантичному університеті Флориди».

Іншими словами, Дональд, жодному з кандидатів цієї гонки зміна клімату не загрожує так сильно, як тобі. І я говорю не тільки про твоїх гольф-центри з видом на море. Глобальне потепління не означає, що погода просто стає більш теплою. В першу чергу, погода стає більш дивною. Стає все більше крайнощів: жаркі дні спекотніше, дощові – з більшою кількістю дощів, посухи тривають довше, шторми та снігопади серйозніше.

У серпні 2014 року The Climate wire процитувала експерта по дерну Асоціації гольфу США. Він заявив, що «індивідуальні гольфісти та керівництво клубів починають розуміти, що це реальні проблеми». Я можу тільки уявляти, що це означає для страховок гольф-центрів. І це було ще до того, як журнал Nature опублікував дослідження, в якому зазначено, що до кінця століття рівень моря може піднятися вдвічі проти прогнозованого раніше – «що може зруйнувати всі прибережні громади у світі», як зазначила The Washington Post. Хіба що ми скоротимо викиди в атмосферу парникового газу. Запитай своїх майстрів, які доглядають за газонами в гольф-центрах: хто-небудь з них вважає, що зміна клімату – фальшивка?

Тобі потрібна частина виборців Берні Сандерс, Дональд. Без їхніх голосів тобі не виграти

Так що ось моя порада: я знаю, що ти твітнув «концепція глобального потепління була створена китайцями, щоб зробити американське виробництво неконкурентним» (невеликий відступ, Дональд, це жахливо безглуздо. Китайці скорочують викиди вуглецю, тому що їм вже нічим дихати в містах). Але ми зараз не про це. Ви обидва в курсі, що про зміну клімату ти знаєш рівно стільки ж, скільки про право на аборт і ядерну тріаду. Це просто одна з речей, які допомагали тобі здаватися хорошим республіканцем.

Дональд, ти зробив щось по-справжньому революційне: ти наодинці змінив порядок денний Республіканської партії, змішавши деякі лівоцентристські та центристські позиції із традиційними правоцентристськими поглядами республіканців. Зараз тобі треба зробити те ж саме, прийняти реальність зміни клімату і пообіцяти, що в якості президента ти «серйозно, серйо-о-о-озно почнеш займатися цим питанням» і «зробиш планету знову великою».

Це буде в твоїх фінансових інтересах, інтересах Америки і інтересах твоїх онуків. На праймеріз за тебе голосували не за твоєї позиції по клімату (виключаючи, можливо, працівників вугільних шахт в Західній Вірджинії). Твій основний електорат це питання не турбує, і, до речі, їх діти розповідають їм, що зміна клімату – не вигадка. Республіканська партія мовчить про питання клімату, тому що до цього її спонукають великі нафтові компанії. Але тобі-то гроші великих нафтовиків не потрібні.

Ось що тобі потрібно: частина виборців Берні Сандерс. Без їхніх голосів тобі не виграти. А вони всі підтримують зелені ідеї. Якби пообіцяв сприймати зміна клімату серйозно, тим з них, хто не любить Гілларі, було б набагато простіше проголосувати за тебе. До того ж, цим ти змусиш багатьох людей переглянути своє ставлення до тебе.

Карти на стіл, Дональд: я за тебе голосувати не буду. Але якщо ти справді хочеш зробити цю гонку цікавою, продовжувати змінювати Республіканську партію, збільшити шанси на перемогу у Флориді, зберегти своє багатство і зробити щось, щоб Америка знову стала великою, твітни ось що: «Говорив з найкращими вченими світу про зміну клімату. Змінив свою позицію. Захищу наших дітей».

Зрештою, Дональд, ти ж не хочеш, щоб тебе запам'ятали, як політика, що став відповіддю на питання: «Хто втратив Флориду?»

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.