17 серпня 2017, четвер

Америка, яку будує Трамп

коментувати
Президент зробив низку нерозсудливих обіцянок і тепер просто намагається виконати їх окремо, не думаючи про зв'язки між ними і наслідками

З кожним днем поведінка президента стає все більш тривожною. Спочатку він ображає федерального суддю, який кинув йому виклик; наступного дня без будь-яких доказів звинувачує медіа в тому, що ті приховують незаконне голосування або акти тероризму. Його неповага до інституцій та правди виявляється так швидко, що ви починаєте забувати, наскільки безглуздою є така поведінка для дорослої людини, тим більше президента, і який жах розпочнеться, коли ми зіткнемося з реальною кризою. А кризи неминучі через неадекватність світогляду президента Трампа.

Чому? Сучасний світ неймовірно взаємозалежний. Глобалізація ринків, поширення мобільних телефонів, прискорення розвитку технологій та біології, нові хвилі мігрантів і зміни клімату взаємопов'язані, і всі вони впливають один на одного. Тому нам потрібен президент, здатний об'єднати всі ці моменти і скласти план, що дозволяє вичавити з них максимум і уникнути всіх негативних сторін.

Але Трамп – експлуататор моментів, а не той, хто в змозі об'єднати їх. Він зробив низку нерозсудливих, не пов'язаних між собою обіцянок, і тепер просто намагається виконати їх окремо, не думаючи про зв'язки між ними і можливі побічні ефекти.

Це відмінний спосіб зробити Америку знову слабкою.

І кого ще ми не впустимо через цю заборону? Пам'ятаєте Стіва Джобса? Його батьком був сирієць

З чого мені почати? Трамп хоче посилити політику щодо Китаю у сферах торгівлі і безпеки. Це не божевілля. Але як би я це зробив? Я б створив альянс держав, які оточують Китай і торгують в Тихоокеанському регіоні, і залучив би їх у торговий договір, що підтримує верховенство права в американському стилі, що надає американцям ширший доступ до їхніх ринків і просуває американські цінності – на противагу китайським. Я назвав би його Транс-Тихоокеанським партнерством – ТТП, якщо коротко.

Ой, стривайте. Адже це зробив президент Обама, а Трамп скасував ТТП у свій перший день на посаді – впевнений, навіть не прочитавши його. Тепер у наших союзників в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні значно більше приводів потрапити під вплив Китаю і погодитися на його правила. Неймовірно розумний хід з боку Трампа.

І, до речі, чому робоча сила в Мексиці дешевша, ніж в Америці? Однією з причин є більш низькі стандарти і слабкі права робітників. Отже, чого ТТП зажадав би від Мексики? Підвищити ці стандарти.

Але Трамп будує стіну, щоб убезпечитися від мексиканських іммігрантів і змусити американські компанії повернутися в США. А що сталося після 11 вересня, коли переходи через кордон з Мексикою та Канадою були жорстко обмежені? Деякі лінії оборони в США просто закрилися, тому що їх виробничі ланцюжки включали в себе Мексику і Канаду.

І якщо Трамп змусить всі американські, але, по факту, міжнародні корпорації повернутися в США, до чого це призведе? Завдасть удару по мексиканській економіці, так що більше мексиканців спробують потрапити в США, а також підніме витрати для промисловців. Що вони зроблять? Перенесуть виробництва в США, але максимально автоматизують їх, щоб компенсувати витрати.

Трамп хоче об'єднатися з Володимиром Путіним для перемоги над ІД – гідна мета. Але Путін не збирається перемагати ІД. Він намагається знищити демократію в Сирії, щоб утримати там при владі проросійського диктатора, який вчинив геноцид.

Це що, тепер буде і нашою метою? І хто є союзниками Путіна в Сирії? Іран, Хезболла і шиїтські найманці з Пакистану і Афганістану. Вони тепер будуть і нашими союзниками? Ні. Ми залучимо іракських і сирійських сунітів на допомогу, каже Трамп. Та ви що? Він же щойно заборонив їм в'їзд у США. Думаєте, їм буде дуже хотітися з нами співпрацювати?

І кого ще ми не впустимо через цю заборону? Пам'ятаєте Стіва Джобса? Його біологічним батьком був Абдулфаттах «Джон» Джандалі. Він приїхав в Америку ще студентом, в 1950-х, і вчився в університеті Вісконсіна. Він був родом з Хомса, Сирія.

Дивно, скільки бардаку можна накоїти, якщо не бачити зв'язку між окремими моментами.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше поглядів тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.