22 вересня 2017, п'ятниця

Огрядні жінки і невисокі чоловіки заробляють менше

коментувати
Існує взаємозв'язок між низьким зростом і схильністю до повноти та меншою успішністю

Ви – невисокий чоловік або жінка із зайвою вагою? Якщо ви відповіли «так», ваше життя може виявитися трохи складнішим, аніж життя вищих чоловіків або худіших жінок.

Наше нещодавнє дослідження підтверджує, що невисокі чоловіки через свою генетику заробляють менше, у них нижчий рівень освіти, і вони займають менш значні посади, ніж їхні високі опоненти. Стосовно жінок вплив зросту на соціально-економічний статус менш виражений. Але при цьому жінки з високим індексом маси тіла мають нижчі стандарти життя і доходу, тоді як щодо чоловіків цей ефект не спостерігався.

Хіба ми не знали цього раніше?

Чого ми хотіли досягнути цим дослідженням? Зрештою, хіба ми не знали, що зріст та індекс маси тіла асоціюються з соціально-економічним статусом? І гени не зміниш, так у чому ж сенс цього дослідження?

Ми і справді давно знали, що низький зріст асоціюється з бідністю, майже напевно через те, що недоїдання у дитинстві гальмує ріст. Але відношення між повнотою і бідністю куди більш неоднозначне.

У минулому худорлявість асоціювалася з бідністю, а повнота – з багатством. Тепер усе змінилося

Не в такому вже далекому минулому худорлявість асоціювалася з бідністю, а повнота – з багатством, оскільки люди при грошах могли більше їсти. Проте, за останні кілька поколінь у розвинутих країнах асоціації змінилися. Тепер ми живемо у світі, де їжа, повна калорій, дешевша й доступніша – тому вищий індекс маси тіла став асоціюватися з бідністю. Але ми хотіли дослідити факти, а не асоціації, тому і звернулися до генетики.

Гени не зміниш

Асоціації між генами і людськими особливостями, ймовірно, є причиною, а не наслідком.

Хвороба не може змінити вашу структуру ДНК, але ваша структура ДНК може вплинути на ваші шанси захворіти, а також вплинути на ваш зріст або схильність до повноти. Як тільки сперма вашого батька запліднила яйцеклітину матері, ви прив'язані до цих двох копій людського геному, які протягом життя майже не змінюються (якщо не казати про ракові клітини).

Невисокі чоловіки і повні жінки бідніші

Ми скористалися демографічними та генетичними даними 120 000 людей віком від 40 до 70 років у Біобанку Великобританії. У дослідженні було розглянуто 400 генетичних варіацій, які асоціюються зі зростом, і 70 варіацій, асоційованих з індексом маси тіла, щоб з'ясувати, чи можуть повнота і нижчий зріст призвести до меншої успішності.

Проаналізувавши дані, ми виявили, що чоловіки, які були на 7,5 см нижчі, заробляли в середньому на £1500 менше, ніж вищі (виключно через генетику). Аналогічно, жінки, які були на 6,3 кг важчі, заробляли на £1500 менше, ніж худі.

Важливо відзначити, що це усереднені дані – огрядні жінки та невисокі чоловіки можуть процвітати в житті (і досягають успіху).

Які висновки?

Тепер нам потрібно зрозуміти фактори, що призводять до того, що повні або невисокі люди живуть гірше. Пов'язано це з меншою впевненістю в собі, депресією – або ж справа в дискримінації?

У світі, одержимому питанням зовнішності, чи є наймачі упередженими? Чи нам потрібно звертати більше уваги на потенційні підсвідомі забобони, щоб уникнути дискримінації повних жінок і невисоких чоловіків?

Дослідження дає нам вкрай необхідний прогрес в розумінні класичної проблеми курки і яйця. Але проблема в тому, що якимось чином більший індекс маси тіла для жінок і нижчий зріст для чоловіків веде до меншої успішності в житті.

The Conversation

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation. Републікування повної версії тексту заборонене.

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Тімоті Фрейлінг   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.