19 жовтня 2017, четвер

Технологія співчуття. Навіщо ви змінили аватарку в Facebook?

коментувати
Після трагічних подій у Парижі Facebook запропонував перефарбувати своє фото профілю в кольори французького прапора, щоб продемонструвати співчуття парижанам

Величезна кількість українців відгукнулася на цей заклик, і стрічка новин зарясніла триколором. Але багато користувачів не спромоглися знайти відповідне до приводу фото, а просто наклали кольори прапора поверх своїх широких посмішок. А хтось ще й з піднятим доверху пальцем.

Тут же хлинула хвиля засуджуючих з претензією: ви або усмішку приберіть, або прапор зніміть. Мовляв, неправильно співчуваєте, хлопці. Слідом підтяглися дипломовані фахівці по співчуттю, які завжди точно знають, кому, як і в якій мірі слід співпереживати. А далі почався розвиток теми. Мовляв, ви б краще квіти до посольства віднесли. А після збитого літака (літаків) що ж ви так не співчували? А вони нам співчували? Краще б ви власну країну підтримали прапорами на аватарках. І понеслося. Справедливості заради слід сказати, що в інших країнах, зокрема, в Ізраїлі, теж розгорілася полеміка під тими ж гаслами. А вони нам співчували? А своїм ви поспівчували?

Природно, не будемо міркувати, кому і як співчувати - це особиста справа кожного. Але соцмережі в черговий раз продемонстрували цікавий феномен: здавалося б, приватне і навіть частково інтимне стає обов'язковим до декларування. У багатьох користувачів складається відчуття, що якщо вони не задекларують в соцмережах якусь свою важливу емоцію, то цієї емоції якби і не було. Тому вони цілком закономірно вибирають опцію «співчуття в один клік». Замість слова «співчуття» можна поставити «підтримка», «осуд», «солідарність». І дійсно, дуже проста опція. «Змінити фото профілю Так».

Історія з французьким прапором нагадала красивий винахід буддистів - молитовні прапорці

Постійне декларування своєї позиції по всім поточним питанням, щоденне промовляння очевидних істин, емоції напоказ. Наскільки щирим є твоє співчуття, якщо ти не змінив сьогодні фото профілю в Фейсбуці?

Коли виносиш свої особисті почуття на загальний огляд, будь готовий, що знайдеться безліч людей, які тебе засудять - незалежно від того, що це за почуття: гнів, скорбота чи радість. Справа в тому, що в соцмережах живе купа фахівців найширшого профілю, які знають, як правильно сумувати й радіти, в яких випадках це потрібно робити, а в яких - ні. Їм мало задовольнятися власними успіхами в цьому питанні - вони хочуть, щоб усі, до кого вони можуть дотягнутися, відчували такі ж емоції, як і вони. Це досить велика категорія фейсбучних менторів, які вважають, що повинні вказувати іншим, де сміятися, а де плакати, оскільки бачать себе щонайменше совістю суспільства.

Історія з французьким прапором нагадала красивий винахід буддистів - молитовні прапорці. Купуєш гірлянду прапорців з написаними на них молитвами, вішаєш в горах, вітер грає ними, і молитви самі підносяться до небес. І ніхто не скаже: у тебе неправильні прапорці з неправильними молитвами і розвісив ти їх не там, де треба і не так, як вимагалося

Сумувати можна публічно і непублічно. Можна не сумувати. Головне - не ставитися до цього тонкого питання як до заповнення декларації.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.