19 серпня 2017, субота

Технологія співчуття. Навіщо ви змінили аватарку в Facebook?

коментувати
Після трагічних подій у Парижі Facebook запропонував перефарбувати своє фото профілю в кольори французького прапора, щоб продемонструвати співчуття парижанам

Величезна кількість українців відгукнулася на цей заклик, і стрічка новин зарясніла триколором. Але багато користувачів не спромоглися знайти відповідне до приводу фото, а просто наклали кольори прапора поверх своїх широких посмішок. А хтось ще й з піднятим доверху пальцем.

Тут же хлинула хвиля засуджуючих з претензією: ви або усмішку приберіть, або прапор зніміть. Мовляв, неправильно співчуваєте, хлопці. Слідом підтяглися дипломовані фахівці по співчуттю, які завжди точно знають, кому, як і в якій мірі слід співпереживати. А далі почався розвиток теми. Мовляв, ви б краще квіти до посольства віднесли. А після збитого літака (літаків) що ж ви так не співчували? А вони нам співчували? Краще б ви власну країну підтримали прапорами на аватарках. І понеслося. Справедливості заради слід сказати, що в інших країнах, зокрема, в Ізраїлі, теж розгорілася полеміка під тими ж гаслами. А вони нам співчували? А своїм ви поспівчували?

Природно, не будемо міркувати, кому і як співчувати - це особиста справа кожного. Але соцмережі в черговий раз продемонстрували цікавий феномен: здавалося б, приватне і навіть частково інтимне стає обов'язковим до декларування. У багатьох користувачів складається відчуття, що якщо вони не задекларують в соцмережах якусь свою важливу емоцію, то цієї емоції якби і не було. Тому вони цілком закономірно вибирають опцію «співчуття в один клік». Замість слова «співчуття» можна поставити «підтримка», «осуд», «солідарність». І дійсно, дуже проста опція. «Змінити фото профілю Так».

Історія з французьким прапором нагадала красивий винахід буддистів - молитовні прапорці

Постійне декларування своєї позиції по всім поточним питанням, щоденне промовляння очевидних істин, емоції напоказ. Наскільки щирим є твоє співчуття, якщо ти не змінив сьогодні фото профілю в Фейсбуці?

Коли виносиш свої особисті почуття на загальний огляд, будь готовий, що знайдеться безліч людей, які тебе засудять - незалежно від того, що це за почуття: гнів, скорбота чи радість. Справа в тому, що в соцмережах живе купа фахівців найширшого профілю, які знають, як правильно сумувати й радіти, в яких випадках це потрібно робити, а в яких - ні. Їм мало задовольнятися власними успіхами в цьому питанні - вони хочуть, щоб усі, до кого вони можуть дотягнутися, відчували такі ж емоції, як і вони. Це досить велика категорія фейсбучних менторів, які вважають, що повинні вказувати іншим, де сміятися, а де плакати, оскільки бачать себе щонайменше совістю суспільства.

Історія з французьким прапором нагадала красивий винахід буддистів - молитовні прапорці. Купуєш гірлянду прапорців з написаними на них молитвами, вішаєш в горах, вітер грає ними, і молитви самі підносяться до небес. І ніхто не скаже: у тебе неправильні прапорці з неправильними молитвами і розвісив ти їх не там, де треба і не так, як вимагалося

Сумувати можна публічно і непублічно. Можна не сумувати. Головне - не ставитися до цього тонкого питання як до заповнення декларації.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.