23 жовтня 2017, понеділок

Секретні матеріали – перебір горить

коментувати
Яким вийшов перезапуск одного з класичних серіалів першої хвилі

У мене було мало шансів підсісти на серіал «Секретні матеріали», оскільки його не показували в перервах футбольних матчів, а інших шансів зачепити мене у Великого Брата не було. До серіалів тоді ставилися, як до чогось ганебного, наш просунутий діджей дивився «Друзів», а я пирхав. Але про «Ікс-файли» дещо знав: прибульці всілякі і дорослий для тих років бюджет. Не більше.

Але пізніше я побачив чолов'ягу, який дивився «Секретні матеріали» в ноутбуці, сидячи в залі очікування. І так це було апетитно на тлі шуму, гамору і шлаку, який прийнято показувати на рекламних екранах в аеропортах, що я захотів впасти в серіальство: одна довга дорога – одна довга історія.

І впав. Нескінченні дев'ять сезонів в айподі від незвички затягнулися на півроку, але я старався. «Що, ходімо, спустимося на пляж? - запитували мене. - Почекайте, серію б додивитися». Потім був «Рим», «Сопрано» і гаряча голка залежності від хорошого багатосерійного кіно, але почалося все з «Секретних матеріалів».

І ось він, перезапуск одного з класичних серіалів першої хвилі, якій вдалося проломити стіну недовіри і перевалити через закопилену губу естетів. Лише шість епізодів, зате Малдер, Скаллі, лисий і курець - що ще потрібно фанату, щоб спокійно зустріти кінець січня?

Відразу впадає в очі – ми дивимося старі «Ікс-файли», все скроєне за канонічним лекалами, монтажний план незмінний, ось тільки з того часу серіали і технології зробили крок у космос, а цей поїзд іде по старій колії. І недостатньо згадати по разу Uber, Google і Сноудена для відповідності сьогоднішньому вечору.

З перших же хвилин замість розчулення морщишся – тут слабо, тут нелогічно, тут недотиснуто. Загальне враження: невідповідність продукту і календарного року. Хлопці, такі номери могли «прокотити» двадцять років тому, а зараз потрібно набирати у лопату більше і кидати далі. Ретельніше треба, а то у вас глобальна змова проти всегалактичного. Або навпаки. Ви, здається, й самі не впевнені що до чого.

За довгі роки викручування сценарної спіралі з одного боку в інший бік творець франшизи стільки разів прокручував ідею відвідування Земельки представниками позаземних цивілізацій, що вовки втомилися кричати «хлопчик!». До речі, про дітей: дитина головних героїв то є, то її немає, то згадують мимохідь, то страждають щогодини. І так хочеться вірити, але віриться насилу.

В результаті – сценаристи не виписали, режисери не врятували, продюсери стратили. Перший з моєї десятки інтригуючих серіалів 2016 року, на жаль, виявився пшиком. Заслуженим, але пшиком, з вельми примарними перспективами на продовження. Найприємніше у десятому сезоні – це заставка. В іншому все сумно, що у «страшних» місцях, що у «смішних».

Шість з десяти за моєю шкалою з тегом #ЗВП – З Великої Поваги. Все добре у свій час, свою функцію «Секретні Матеріали» давно виконали. Хай живуть вони!

P.S. У торішні рецензії не помістився новий фільм Стівена Спілберга «Міст шпигунів», з Томом Хенксом на фасаді і братами Коенами в ролі співавторів сценарію. А даремно. Ось це – правильний олдскул, в якому камера не тремтить, бо є, що показати без тремтіння. Романтична і така американська історія обміну радянського шпигуна Рудольфа Абеля на пілота Френсіса Пауерса. Обов'язково подивіться.

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.