23 жовтня 2017, понеділок

"Помилки минулого" - драма в кубі

коментувати
Є серіали, які чинять опір перегляду. «Помилки минулого» - один з них

Ось тільки приготував собі пару епізодів такого, як раптом думка – а чи не винести сміття? Чи не пробігтися по набережній? І зовсім необов'язково такий серіал повинен бути поганим, зовсім ні. Просто він настільки сумний, що завжди знаходиться причина відкласти його в бік.

Ось, наприклад, «Білий Бім Чорне Вухо» або «Танцівниця у темряві» - хороші фільми? Та прекрасні! А переглянути не хочеш? Боже збав, і так нерви на межі. Так і з хорошим трагедійним серіалом, без трендових драмедійних колінець. І кинув би, але хочеться дізнатися, до чого приведуть сценаристи. Читати рекапи – нерозумно, та й не пишуть для подібних серіалів рекапів (короткий переказ для тих, хто не зрозумів). Але я знайшов вихід – дивитися в дорозі.

У мене було дві дорожні безальтернативні (нічого іншого не брати обов'язково) Драми. Одну з них я мучив два з половиною роки, мова про «Шість футів під землею», але про неї коли-небудь на безриб'ї. Зараз я дивлюся в дорозі «Помилки минулого», один епізод на п'ятсот кілометрів, не більше. Не те, щоб плачу, але часто зітхаю і продовжую потихеньку їсти кактус.

Отже, фабула: хлопця засудили за вбивство, але після дев'ятнадцяти років у камері смертників його випускають – був проведений аналіз ДНК і він показав, що головний герой... Винен чи не винен – між цими вироками і хитається сюжет. Нікуди не кваплячись, творці ведуть нас по відомому лише їм (сподіваюся, вони знають, що роблять, а не викручуються, як багато колег) шляху. Сім'я, мешканці містечка (природно, невеликого), старі вороги і нові обставини – все це болото заколисує хлопця, а разом з ним і глядача.

Вважається, що в детективному жанрі всі сюжетні повороти давно використані, мало не Шерлоком Холмсом. Однак технічний прогрес, благослови його небеса, підкидає свіжачка, ось і кілька американських судових помилок, виправлених завдяки ДНК-тестам, навели на нову колію.

Не хочеться оперувати терміном «арт-хаус» – великий шанс злякати глядача, а це кіно для тих, хто готовий терпіти й розвиватися. «Помилки минулого» – дебютний власний серіал маловідомого каналу Sundance, який спеціалізується на авторському, незалежному, малобюджетному кіно. Серіал нетиповий для американського ринку, подібне легко можна уявити під лейблом BBC або кого-небудь зі скандинавів. Але Америка, виявляється, тупить тільки адептів церкви Задорнова, а на ділі випускає безліч нішевих продуктів на всі смаки.

«Помилки минулого» навряд чи дивляться мільйони, але він не для них і замислювався. Каст рівний – обличчя знайомі, але не більше, окремо відзначу роль мами у виконанні Джей Сміт-Камерон.

Зараз йде вже третій сезон і вже обіцяний четвертий. Ця історія подібна риболовлі: раз ти прийшов на цей тихий берег, то сиди і дивися, підсів на неквапливу історію – не дивись на годинник. Разом з головним героєм ми носимо якийсь вантаж, щиро сподіваючись на те, що він невинний. Ось так, не поспішаючи, творці забезпечують мене дорожнім зростанням над собою.

У підсумку: моя оцінка вісім з десяти, накину бал собі на виріст, а також за мою улюблену заставку. Тег #ДД – Дорога Далека. Але будьте обережні - драма в кубі, справжня депрес-машина. Сум, звичайно, очищає, але нам зараз не завадило б трошки побруднішати.

P. S. Раз вже сьогодні вечір куртуазного американського кіно, в традиційному десерті пораджу недавній фільм «Небраска». Теж неквапливий і не тисне на звичайні педалі, але хороший. Якщо він вам раптом зайде, у фіналі скажете: «Мерсі».

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.