27 вересня 2017, середа

Новий Бонд – Боллівуд в хороших костюмах

коментувати
Питання «йти чи не йти на нового Бонда» не порушувалося. Звичайно, йти

Не бігти і серцем не стукати, але йти. Новий фільм про пригоди агента 007 – як новий сингл від Rolling Stones: все ті ж роблять те ж в тих же декораціях, але треба послухати, бо жива класика. Вислуга років, знаєте, зобов'язує.

По дорозі в роздумах кшталт «А де ж там паркуватися?», затесалася думка: «А навіщо це треба Сему Мендесу?». Адже він зняв «American Beauty», один з найкращих фільмів в історії, так навіщо йому знову лізти в стару шпигунську франшизу? Перший раз пронесло – «Скайфол» виявився навдивовижу цільним, ну так і повернися ж у нове кіно, один раз – не Міхалков.

Може, звичайно, у нього мрія про будинок на узбережжі, або холодильник в кредиті. Але все одно – навіщо, адже Бондіана – це тобі не Гаррі Поттер зі зрозумілою довгою історією, тут кожен раз одне і те ж – топ-бабища (дві), топ-машина (дві), топ-ворог (два). І казки в стилі Боллівуду/Бондарчука, тільки в гарних костюмах і з неодмінною самоіронією, за що все прощається і т.д. (див. про новий сингл від Rolling Stones).

На цій ноті я змушений зізнатися в очевидній антипатії до Деніела Крейга. Нехай він британець, футбольний фан, гравець в регбі (уважуха в квадраті) – але цей актор не викликає у мене довіри до слиновиділення. Ось тупо не збігається він з Бондом в моїй голові. Чувак старається, але... був у цій ролі Шон Коннері. А потім трава особливо не зростала – на тлі СуперШона всі меркнули: Дальтон для фанаток чернівецької філармонії в цілому та Олександра Сєрова зокрема, Броснан – стерильний та солодкуватий. Я б повірив у Клайва Оуена (після роликів БМВ так взагалі) або Джерарда Батлера, але не Крейга, вибачте.

Ну і ось він, «Спектр», в анонсі до якого Крейг обіцяє розрізати собі вени, але більше не зніматися в ролі Бонда. З перших кадрів впізнається алгоритм Бондіани – секс, розмах, масштаб, глобальна змова і... знову нотки рятівної самоіронії, як же їм спасибі.

І ось тут починається найдивніше – ти все розумієш, змагаєшся з сусідами у швидкості вдалих прогнозів поворотів сценарного маршруту, але тобі це подобається. Дві з половиною години? Та заради бога, дайте ще попкорну.

Якщо дивитися у відриві від франшизи, то це казка – дурна, претензійна казка про альфа-самця, якого грають люди з реклами наручних годинників. Ось що тут особливого – трюки тепер в будь-якому «Форсажі» вражають, масштабні вибухи малюють аутсорсери в сусідньому офісі, а красиві дівчата прилітають в кіно зграями.

Але все це разом, будучи збовтаним, але не змішаним – працює. І все тобі знайомо, так само добре, як і рецепт того самого коктейлю (до речі, цікаво б дізнатися, наскільки зростають продажі шампанського під кожен фільм серії). Ти вже купився, купився в який раз, і, скажи собі по секрету, купишься ще. Тому що цей алгоритм працює, а хороший режисер його не зіпсує. І прилетить лиходій у вертольоті, і буде тобі шоу.

Всього: за моєю шкалою сім з десяти з надією на нового Бонда. З тегом ЗВП – З Великої Поваги.

P.S. Наш дубляж – на рівні, чергова хороша робота «Le Doyen».

P.P.S. Коли в кадрі майнув Хав'єр Бардем, захотілося переглянути «Б'ютифул». Чоловіче кіно.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.