20 вересня 2017, середа

"Мерзенна вісімка" – все в кайф

коментувати
Квентін Тарантіно відтворив старе кіно серії «В», радіючи кожному олдскульному штришку

Карабас-Барабас оживає в голові фразою «просто свято якесь» - я йду на допрем'єрний показ другого зоряного вестерну протягом двох тижнів і сам собі заздрю. Більш того, це не просто вестерн, а новий Тарантіно – диво в квадраті.

І навіть в кубі - як і у випадку з «Легендою Г'ю Гласса», фільм очікується в зимовому сеттінгу, а, значить, час ловити сніжинки на язик. Але це мені таке сусідство в радість, а творці, гадаю, від такого збігу не в захваті: Іньярріту вже зібрав букет «Золотих Глобусів», а в активі Тарантіно поки тільки кращий саундтрек, та й то – спробуйте не дати приз Енніо Морріконе за вестерн, не боїтеся наразитися потім на кулю в провулку?

«Джанго Звільнений» Квентіну вдався, чим же він збирається здивувати нас цього разу, не стріляниною ж без підготовки? Фабула відома всім зацікавленим особам, навіть якщо вони не читали вкрадений раніше сценарій: вісім (як мінімум) негідників збираються в одній хатині посеред снігової бурі, сюжетна спіраль стискається і...

Це, звичайно, добре і ласо, але ми живемо в такий час і в такому місці, що нас подібними сходняками не здивуєш – у будь-якій «Хаті Магната» можна зняти свою версію на камери спостереження. Нам потрібно більше, нам зірок подавай, а їх тут, звісно, є.

Ветерани ринку Курт Рассел і Самюель Л. Джексон на першому плані, Ченнінг Татум в епізоді і великий привіт від «Скажених Псів» - Тім Рот і Майкл Медсен. І знову Етуш у моїй голові відривається від туби – дійсно, свято. Де-юре. Де-факто ж фестиваль акторства на тлі фірмових тягучих тарантінівських діалогів місцями тьмяніє. Незважаючи на тригодинний формат, деяким акторам у галантереї Мінні було затісно.

Ось Медсен, здається, був узятий для шуканої кількості, цього разу Тарантіно не дав йому потанцювати з ножем, а шкода. Але ось компенсація: Дженніфер Джейсон Лі зіграла так, що терміново хочеться їй видати якийсь вагомий приз. Типу статуетки. Вона блискуче зіграла конвойовану бандитку, домальовуючи характер своєї героїні кожною скороминущою гримасою. І довелося коситися одним оком у Гугл – їй що, 53 роки? І я її не знаю? Ганьба!

«Скажені пси» згадуються постійно – та сама ідея, гра в «Мафію» в одному приміщенні, тільки цього разу виходів на «волю» поменше. І замість Карабаса в голові танцюють десять негренят – то хто ж з-поміж них наш шуканий ворог, найнегідницький негідник?

І, до речі, «Мерзенна вісімка» - класичний фільм-спектакль. Пам'ятаю, в дитинстві боявся їх, як ладану – нудно, якщо, звісно, це не «Ханума», не «Шукайте жінку», не «Гараж» і не «Божевільний день, або Одруження Фігаро». Але Тарантіно крутий, він не дає нудьгувати – нікуди не кваплячись, він веде свою розповідь про не найкращих людей, яким історичний момент не дав шансу здобути вищу освіту і взяти кредит на розумний дім.

Як зазвичай, Квентін відтворює старе кіно серії «В», радіючи кожному олдскульному штришку. Це наче пити дорогий авторський самогон десятикратного очищення на двадцяти травах, як мінімум, варто спробувати. Моя оцінка - тверда вісімка з десяти з тегом #ТБ – Треба Бачити. І, як казав герой іншого «вестерну» - здається, джентльмени, це була комедія.

До речі, цього року заплановано перезапуск «Чудової сімки». Перезапуск каверу – такі вже часи. Навіщо, не знаю. Через тиждень в огляді найперспективніших фільмів 2016 року такого точно не буде. Ось побачите.

P.S. Українська озвучка – найвища похвала! Так «укласти» брутальності в контекст треба вміти.

P. P. S. Не знаючи гальм, відразу захотілося «догнатися» вестерном старої школи, але перезнятим на сучасний кшталт. «Поїзд на Юму» або «Залізна хватка» (особливо) підійдуть. Кажу ж, не знаючи гальм.

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна з Христиною Бердинських – щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.