25 листопада 2017, субота

«Маленький принц» і «Сікаріо» - поперек жанру

коментувати
Поки ціла обойма нових цікавих серіалів чекає своєї четвергової рецензії, Голлівуд випускає один хороший фільм за іншим

Наближається Різдво, а це час збирати дорогоцінне каміння. Цього тижня в українському прокаті стартує пара цікавих новинок – мультфільм «Маленький принц» і бойовик «Сікаріо». Обидві варті уваги, що за теперішніх часів дещо дивує.

«Маленький принц» - перша повнометражна екранізація класичної казки Сент-Екзюпері від двох невеликих французьких студій «Onyx Films» і «Orange Studio». Як і оригінал, де-юре є дитячою казкою, а де-факто – дорослою філософською притчею.

Для того щоб «розтиснути» історію до повного метра, автори наростили навколо оригінальної казки (обігравши знайомі кожному ілюстрації самого Сент-Екзюпері) додатковий сюжет, який дещо перегукується по композицієї зі знаменитим піксарівським «Up» (дружба між самотнім старим і також самотнім юним створінням). Потім додали ще одну, зовсім вже дорослу лінію і сплели все це воєдино.

Не знаю, як на цю версію «Маленького принца» відреагують діти, особливо маленькі, але мене зворушило. Мультфільм – суто європейський, з безліччю смислів і з приглушеними кольорами, з фестивальним присмаком, що дуже дивно, адже режисер – американець Марк Осборн, який колись вистрілив з першою «Кунг-Фу Пандою». Ми ніби мали право очікувати попкорну і поп-адаптації канонічної притчі, а замість цього – переосмислення історії, яка вас просто так не відпустить. За умови, що ви їй повірите, так, як повірила головний героїня. До речі, її голос в українському дубляжі особливо хотілося б відзначити.

У мультфільму непроста прокатна доля – він досі не вийшов у США (запланований на 18 березня 2016 року), існує дві версії озвучення і не виключено, що і дві версії монтажу. Персонаж Бізнесмен сказав би, що це погано для бізнесу, але ми побачили французьку версію, чого і вам бажаємо, а раптом в американську не увійде блискуча фраза «Втеча - перший крок до повернення».

Своєрідний, не гладкий і не лобовий, відмінний від інших мульт, моя оцінка десь між вісімкою і дев'яткою з тегом #ССВ – Зі Свіжим Поглядом.

Від мультфільму для дорослих до фільму для них же. «Сікаріо» («Вбивця») – детальний виклад операції ЦРУ по боротьбі з мексиканським наркокартелем з Хуареза (оспіваного у чудових польських шутерах серії Call of Juarez). Так, я б теж після такої фабули ковзнув поглядом далі, але американські кінокритики взялися співати фільму таку осанну, що вирішено було до цієї історії придивитися.

Значить, для ведення операцій на території США ЦРУ потрібна кооперація з ФБР (різна юрисдикція), і два специ беруть для проформи у справу героїню Емілі Блант (гарна роль). Насилу віриться в те, що в реальності її б утаємнчили в тонкощі справи, але інакше ми б нічого не дізналися, а сенс тоді у фільмі?

Не будемо забувати, що ще з вісімдесятих повелося так, що до фільмів-бойовиків вимоги за логікою занижені. Що Шварценегер косить лохів сотнями? Віримо, це ж Шварц! Так що ні жінка в спецназі, ні розкриття ЦРУ глобальних задумів нас не повинні особливо дивувати.

Але «Сікаріо» тим і хороший, що не такий простий і зрозумілий, як викладено у фабулі і прийнято в жанрі. І це радує - сюжет шорсткуватий у хорошому сенсі, він не дає тобі заспокоїтися в очікуваннях і передбаченнях (а тепер їй сподобається/ а тепер вона полюбить). Сценарій добре повернутий і місцями схожий на правду. А саундтрек так взагалі.

Це історія про те, як вигинається закон, якщо потрібно, і розказана вона добре. Цікаво, до речі, буде подивитися на збори фільму в Закарпатті, їм повинна бути особливо близька історія з контрабасом наркоти через тунелі і скупка поліції оптом. За моїми датчиками – вісім з десяти з тегом #ПЗ – Спробу Зараховано.

P. S. Раз уже зайшла мова про мультфільми, порекомендую торішній «Пісня моря». Європейський у всіх сенсах мульт, незвичайний і смачний.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною - щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських - по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.