11 грудня 2017, понеділок

«Гра на пониження» - зарийте ваші грошики

коментувати
«Гра на пониження» - зарийте ваші грошики
Фільм «Гра на пониження» отримав цілу купу номінацій і увінчався «Оскаром» за «Найкращий адаптований сценарій»

Той, хто раз на місяць стояв у черзі на виплату валютного кредиту, легко зрозуміє курця: «Навіщо ти наражаєшся на небезпеку?» – «А жити взагалі небезпечно». Кожен з нас у тій чи іншій мірі уражений смертельно небезпечним вірусом, відомим як «витрачаю більше, ніж заробляю», але колективний Голлівуд поспішає врятувати наші дурні голови.

Фільм «Гра на пониження» (оригінальна назва «Big Short» передана в принципі вірно, але можна було пошукати ще) отримав цілу купу номінацій і увінчався «Оскаром» за «Найкращий адаптований сценарій». У всіх великих преміях (крім американської гільдії акторів) він значився здобувачем звання «Фільму року», тож пройти повз ніяк не можна.

Згадайте «Вовка з Уолл-Стріт», відніміть кокаїновий угар, забудьте про яскравого головного героя, додайте наочні посібники для економістів-першокурсників і в сухому залишку отримаєте концентровану ненависть до світу великого капіталу. Ось люди в костюмах, які працюють людьми в костюмах, нічого не винайшли і роблять світ гірше. При цьому мутять щось, руками нічого не роблять і жирують, тоді як я... Стоп, від таких думок недовго до голосування за шахраїв, чого допустити не можна, тому давайте вмикати світло і розбиратися, що до чого.

Творці фільму взялися за найтяжче завдання – пояснити широкому глядачеві, що саме сталося 2008 року, коли весь світ, разом із нами, різко збіднів. Точніше, не весь: нам показують історію кількох фінансистів (списані з реальних персонажів), що передбачали американську іпотечна кризу та нажилися на планетарному нокдауні, зігравши, як і заявлено, на зниження. Згнітивши серце, природно, це ж кіно, а не серіал, тут нема коли «розтискати» персонажів до реальності.

Буду відвертий - попри масштаби, тема нудна. У фільмі так і кажуть: у цьому світі тебе явно обманюють, але це так нудно, і всі юристи світу раді підтримати твою впевненість у тому, що самому тобі у всьому цьому розібратися. Фільм хочеться кинути хвилині до двадцятої та переглянути, нарешті, «Шаленого Макса», але ми не звикли відступати, до того ж ідея близька – тобі ж, дурню, намагаються пояснити, що зі світом не так, витримай пару годин, розумнішим станеш.

Сценаристи чесно намагаються ввести тебе в курс справи: ну згадай про ведмедів і биків, ти ж знаєш, що таке своп, просто забув, а «шортити» - грати на пониження (взяти сто акцій на час, продати на падінні, згодом купити на ці гроші сто десять, сто повернути, десять пропити). Вібродзвінки приносять погані звістки, голова пухне, але головна мораль цієї байки зрозуміла – безвідповідальність згубна. На першому плані саме мораль - акторський ансамбль, стилізація під телешоу і давня ідея використовувати зірок в епізодах тут другорядні.

Кредитний Колобок накрутив собі таку велику голову, що власною вагою проломив підвіконня, а потім і всю планету наскрізь. І нам показують, за що страждаємо: бо флоридська стриптизерка взяла незабезпечений кредит на будинок, і так п'ять разів. Як це буває з повчальним Голлівудом, тобі тут же стукають пальцем у тім'я – не можна! Стій на своїх ногах, якщо тебе приваблюють великими відсотками – поруч омана; якщо тобі так яро нав'язують Форекс – це таке саме шахрайство, як соте повернення в місто цілительки Теодорії.

Щоправда, творці фільму нічого не говорять про те, як купити хоча б готельку в смердючому під'їзді під двадцять річних на середню зарплату в сто двадцять доларів, але то таке, ми з кризи-2008 вийшли легше, ніж американці. Це вони вірили, що рай вже прийшов, а для нас це просто ще один криза на пам'яті. Бувало й гірше. Зараз, наприклад.

Висновок один – без кредитів людство не може функціонувати, але давати їх слід обережно. Нічого нового, пошук горезвісної золотої середини, священного Грааля людини з чесною повною середньою освітою.

Загалом: сім із десяти з тегом #ПЖ – Прихильникам Жанру. Рівно за тиждень ми розберемо серіал на цю само тему, і він здається набагато цікавішим. Обіцяю.

P. S. За звичаєм, згадаймо єдиний спосіб піти зі світу кредитів, описаний у фільмі «Village» (навіщось локалізованому як «Таємничий ліс»). Ідея, втілення, ансамбль – все при ньому. А низькі рейтинги – від дурощів. Кум. Кум.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.