26 липня 2017, середа

«Еверест» – повість про справжніх людей

Сюжет стрічки базується на реальній історії 1996 року, коли до піку Евересту ринуло відразу кілька груп комерційних туристів, які заплатили за це великі гроші
Ми живемо в прекрасний час, незважаючи на всі випадаючі на нашу долю опади. Технології вільного світу змінюють планету і ось вам черговий бонус – тепер можна легко уявити собі, як виглядає вершина Евересту, подивившись однойменний фільм, що стартує сьогодні в українському прокаті. Під технологіями я маю на увазі не тільки комп'ютерну графіку
коментувати
Сюжет стрічки базується на реальній історії 1996 року, коли до піку Евересту ринуло відразу кілька груп комерційних туристів, які заплатили за це великі гроші

Ми живемо в прекрасний час, незважаючи на всі випадаючі на нашу долю опади. Технології вільного світу змінюють планету і ось вам черговий бонус – тепер можна легко уявити собі, як виглядає вершина Евересту, подивившись однойменний фільм, що стартує сьогодні в українському прокаті.

Під технологіями я маю на увазі не тільки комп'ютерну графіку – у фільмі, за твердженнями творців, більше натурних зйомок, ніж пост-продакшену. Те, що раніше довго та нудно знімали за допомогою планерів, тепер швидко та якісно робиться з квадрокоптерами, і це йде на користь сінематографу.

У рекламі картини особливий наголос робиться на те, що зйомки відбувалися в Непалі, на самому Евересті, такий аналоговий підхід, еко-стиль та інші маркетингові примочки. Наскільки це правда, не знаю, але гори виглядають стовідсотково достовірно і, коли камера облітає південну вершину з тим, щоб ми побачили, наскільки близька до мети пошукова група, буквально захоплює дух.

Сюжет базується на реальній історії 1996 року, коли до піку ринуло відразу кілька груп комерційних туристів, які заплатили за це великі гроші. Їх ведуть організатори турів, досвідчені альпіністи, а місця і часу на всіх замало. У головній ролі – вподобаний останнім часом Голлівудом австралієць Джейсон Кларк, якому складають зіркову компанію Джош Бролін, всюдисущий Джейк Джилленхол, вельмишановний Майкл Келлі та інші ба-знайомі-всі-обличчя.

Кастинг багатий та нагадує червону доріжку великого кінофестивалю – навіть на сльозоточиві епізоди вдалося залучити Робін Райт та Кіру Найтлі. Правда, думається, що ліричні лінії в «Евересті» занадто слабкі, щоб привернути масову жіночу аудиторію.

Так, чоловіче кіно, місцями жорстке, і краще не забігати вперед і не читати короткий опис історії оригінального сходження, тим більше що там вистачає різночитань. Фільм тягне на собі сама історія з розряду тих, що поліпшити неможливо, а можна лише пересолодити та зіпсувати. Альпіністи йдуть підкорювати вершину світу і готові заплатити за це найбільшу ціну. Хтось злякається, хтось прийме адекватне рішення, а хтось ризикне всім. Нам залишається тільки спостерігати за розвитком сюжету і зубодробильними пейзажами.

До честі творців, їм вдалося уникнути найбільш очікуваних банальностей типу святкового обльоту вершини або урочистого поставлення там американського прапора під бравурний марш – нічого цього немає. Є страшна гора, яка вбиває людей сотнями і не віддає тіла. Є люди, які готові ризикнути. І в цьому кіно їхня історія розповідається по можливості чесно, без зайвого пафосу і довгих падінь у прірву.

Отже, моя оцінка - міцна вісімка з десяти, відмінний фільм з тегом #ТБ – Треба Бачити. І бажано в Аймаксі, гірські пейзажі на те заслуговують.

P.S. Якщо вже зайшла мова про фільми, зняті на основі реальних подій, то ось вам старинка, що сама стала подією. Це документальний (так, знаю, складно змусити себе дивитися документалку, але це того варте) фільм «У пошуках Шугамена», реальна історія пошуків зниклого музиканта сімдесятих років. Обмежуся лише рекомендацією, оскільки інша інформація вже буде спойлером.

Кінопошук із Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Країна з Христиною Бердинських – щосереди

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше думок тут

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.