21 листопада 2017, вівторок

«День Виборів – 2» – двічі в одну Волгу

коментувати
Мова піде про сіквел міцної комедії «День виборів», в якій за відмінними гегами вгадувалися людські обличчя

Якби тиждень тому мені сказали, що я з радістю піду на російський фільм і вийду з нею ж, я напевно б довго кривився, підбираючи відповідні шпильки. Проте, так і вийшло. Що змінилося за тиждень? Та нічого, ставлення те саме і до тих самих, просто мова йде про сіквел міцної комедії «День виборів», в якій за відмінними гегами вгадувалися людські обличчя, а очікувати більшого від тамтешнього кіно ми і не вправі – клімат'с.

У репертуарі театру «Квартет І» багато хороших проектів, але «День виборів» виявився головним і «проривним». Увійшовши в народний епос завдяки рефрену «вибори-вибори», фільм був набагато ширшим і глибшим від цього гімну страусів всєя совка. І на тлі комедій тих широт вирізнявся великою сміливістю, відмінним гумором, яскравими образами, дошкульними діалогами і куражним акторським ансамблем.

Високочолі традиційно кивали в бік театру – ось початковий спектакль, мовляв, був по-справжньому смішний, але естети йдуть у Челябінськ. І кожному западало своє: «Я кладу на московський «Спартак» або «Навіщо я п'ять днів не пив – кому це було потрібно?». І міцно ж запало.

Давно не стежу за новинами з півночі і не знав, що знято продовження, аж раптом «бац!» - у пошту звалилося запрошення, «День Виборів – 2», та йди ж ти... А відразу питання: а навіщо? У «Квартету І» вичерпалися паралельні франшизи або прийшла дійсно хороша ідея? Зазвичай шанси на непротивне (хоча би) продовження складають один до десяти, але оригінальний фільм відклався в пам'яті такою світлою плямою, що я вирішив ризикнути.

Правда, стоять такі слизькі погоди, що будь-яку людину звідти починаєш розглядати під мікроскопом – що говорив, чий Крим і якого кольору штани. Але я згадав про громадянську позицію Козирєва, Кортнєва, Єфремова-середнього і Віторгана-молодшого і останні сумніви зникли – звісно, йду.

Отже, ті самі герої («Квартет І» та друзі), той же сеттінг (Середнє Поволжя) і те ж завдання – виграти вибори губернатора. Кожен знайомий персонаж зустрічається радісним видихом залу і навколо відразу ж сміються – ставимо п'ять балів сценаристу фільму і, за сумісництвом, режисерові театру «Квартет І» Сергію Петрейкову. Сценарій добре зшитий – місцями навіть розпещена преса регоче від душі. І самоцитування не дратує, і навіть продакт-плейсмент, тим більше, вітчизняний.

У передвиборних баталіях багато чого впізнається: сеанси чорного піару в стилі «геї за...», безсмертний діалог Михайла Добкіна з голосом Геннадія Кернеса, і навіть привіт творцям фільму «Плутовство» («Хвіст крутить собакою»).

Описувати комедії – справа максимально невдячна, тому обмежуся оцінкою у вісім балів і рекомендацією з тегом #ГС – Гарно Скроєний.

P.S. У старинках підемо простим найкоротшим шляхом – переглянути оригінальний «День виборів» теж не завадить.

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – щопонеділка

Особисті фінанси з Іваном Компаном – щовівторка

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.