18 серпня 2017, п'ятниця

Що відбувається на Світлодарській дузі

коментувати
Геополітичні перемоги можуть підштовхнути Путіна до нових авантюр

У кожного загострення на Донбасі, будь то Маріуполь, Донецький аеропорт, Станиця Луганська, Авдіївка чи Мар'їнка, є своя логіка. У випадку з активізацією боїв на Світлодарській дузі йдеться, швидше, не про масштабне, а про локальне загострення.

Це може бути авантюра з боку Захарченка, якому хочеться повоювати і продемонструвати перед Новим роком бойові успіхи, традиційна спроба натиснути на Україну, залякати війною – такі психологічні атаки відбуваються із завидною частотою (останній приклад – серпень 2016 року, так званий кримський інцидент). Ще одне потенційне пояснення загострення – банальне бажання зіпсувати українцям свята.

Версії різні, але з огляду на інформацію, можна зробити висновок, що нинішній наступ не такий масштабний, як в минулому році під Мар'їнкою. Однак, у порівнянні з відносним затишшям, що спостерігалося останні місяці, це досить помітні бої. У багатьох в країні і за її межами активізація боїв на Світлодарській дузі викликала побоювання, що може статися чергова ескалація конфлікту.

Є сумна закономірність в цій війні: вересень-жовтень 2014 року, 2015 і 2016 років були періодом відносного перемир'я, інтенсивність обстрілів зменшувалася, велися активні переговори, але під кінець року неодмінно відбувалося загострення.

У кожного загострення на Донбасі є своя логіка

Що стосується Світлодарської дуги, то після зміни лінії фронту в результаті боїв під Дебальцевим ситуація в цьому районі залишається нестабільною. Влітку і навесні були зіткнення саме в цьому районі. Обидві сторони, як мені здається, намагаються змінити свої позиції. Лінія фронту в цьому районі нестабільна.

Чому я не думаю, що загострення на Світлодарській дузі буде масштабним? Поки Путін чекає появи нових керівників США і Франції, він, найімовірніше, не піде на серйозні загострення. З раціональної точки зору, йому не варто було б починати нові масштабні бойові дії, особливо з огляду на той факт, що зараз активно обговорюється можливе зняття або пом'якшення санкцій проти Росії. Чергове загострення може зірвати переговорний процес з новими західними лідерами.

Втім, є ризик, що російський лідер вважає себе тотальним переможцем, що все складається для нього найкращим чином: переміг Трамп, у Франції теж може перемогти його людина, і в Сирії ситуація складається на користь Кремля. Це може підштовхнути Путіна до нових авантюр.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.