18 серпня 2017, п'ятниця

Яресько, Гройсман чи Яценюк. Кому дістанеться Кабмін

коментувати
Перевага Наталії Яресько в тому, що вона буде виглядати, як відносно нейтральний прем'єр-міністр

Перевага Наталії Яресько в тому, що вона буде виглядати, як відносно нейтральний прем'єр-міністр

Перш ніж ми зможемо оцінювати кандидатів на пост прем'єра, Яценюк повинен піти у відставку

У вівторок, 8 березня, британське видання Financial Times заявило, що крім кандидатури міністра фінансів Наталії Яресько українська влада також розглядає можливість призначення на пост прем'єра, спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана.

І все ж обговорення будь-яких перестановок в уряді і, насамперед, питання, хто буде новим прем'єр-міністром, будуть мати сенс виключно у разі виконання двох попередніх умов.

Для початку, повинен погодитися піти нинішній прем'єр-міністр, Арсеній Яценюк. Наскільки я розумію, він у відставку не збирається. Це перша проблема.

Друга проблема – кандидатура нового прем'єра повинна бути узгоджена всередині нової об'єднаної коаліції. Тут у спікера парламенту Володимира Гройсмана, про можливості призначення якого на посаду прем'єра писало нещодавно Financial Times, дійсно є шанси.

Наскільки я знаю за оцінками депутатів Верховної Ради, Гройсман для них – більш прохідна кандидатура, ніж нинішній міністр фінансів Наталія Яресько, кандидатура якої також обговорюється.

Тим не менше, сам Гройсман цього не хоче і, наскільки я розумію, у його призначенні не дуже зацікавлений і Порошенко. Призначення Гройсмана буде означати, що БПП бере на себе повну відповідальність за уряд.

Призначення Гройсмана буде означати, що БПП бере на себе повну відповідальність за уряд

Перевага Наталії Яресько в тому, що вона буде виглядати, як відносно нейтральний прем'єр-міністр, технократ з непартійним урядом. Президента це влаштує. І, головне, це влаштує наших західних партнерів, що є принциповою обставиною.

Але, перш ніж ми зможемо оцінювати кандидатів на пост прем'єра, Яценюк повинен піти у відставку. Якщо сьогодні не з'явиться повідомлення, що готується позачергова сесія парламенту, всі ці оцінки будуть несуттєвими.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.