26 березня 2017, неділя

Усім по рейтингу. Як змусити владу працювати

коментувати
Рейтинги – це приголомшливий інструмент. Якщо правильно ним користуватися, то через якийсь час Україну буде не впізнати

Минулого тижня Міністерство регіонального розвитку опублікувало рейтинг областей за соціально-економічним розвитком. Мені здається, ця подія отримала набагато менше уваги, ніж того заслуговує.

Рейтинги – це приголомшливий інструмент. Якщо вміти правильно ним користуватися, то через якийсь час Україну буде не впізнати. Дозвольте поділитися в цьому плані своїм досвідом.

У нашому банку є 25 філій (приблизно по філії на область). Директори цих філій рейтингуються за 20 показниками - прибутку депозитах, кредитних картках, якості обслуговування і т.д. Всередині філій також йдуть постійні змагання: директори відділень змагаються між собою по продажам, співробітники відділень – за якістю обслуговування. Свої рейтинги є у колекторів, працівників бек-офісу, інженерів.

Таким чином, всі беруть участь у постійній, виснажливій гонці, яка, тим не менш, приносить колосальний ефект. Щоранку директори філій прокидаються з думкою, що б ще такого зробити, щоб піднятися на сходинку рейтингу (або хоча б не провалитися вниз).

Що їх мотивує? По-перше, само собою, бонуси, розмір яких прив'язаний до цього рейтингу. З іншого боку, якщо ти займаєш останні місця, ми, як би це сказати делікатніше, постараємося знайти для тебе нову роботу. Дуже важливий також нематеріальний стимул – почесно займати перші місця в рейтингах і, навпаки, ганебно пасти задніх.

Ну що, скинемося на оренду білборда на Хрещатику?

Ще одна важлива особливість рейтингів – незалежність від зовнішніх факторів. Погана погода? Падіння ВВП? Війна? Все це, безумовно, впливає на загальний результат системи, але не може служити виправданням для поганої роботи рейтингованих, адже умови у всіх практично однакові.

Давайте тепер повернемося до питання державного управління. Тут рейтингування, можливо, ще більш важливе, ніж у комерційних структурах. У держави немає можливості платити гідні бонуси в прив'язці до рейтингів, але, з іншого боку, величезне значення мають нематеріальні чинники. Тільки уявіть собі, який буде ефект, якщо громадська думка про результати роботи державного управлінця буде ґрунтуватися не на його піарі, а на об'єктивному рейтингу!

Взяти, наприклад, тих же губернаторів. По-перше, потрібно створити рейтинг не в рамках окремого міністерства, а охоплюючий всі ключові показники їх роботи (по-хорошому, створенням цього рейтингу повинні займатися їхні безпосередні керівники, тобто президент і прем'єр-міністр).

По-друге, необхідно інвестувати як можна більше в "розкрутку" цих рейтингів. Їх оприлюднення має бути не у вигляді скромного прес-релізу на міністерському сайті, а подією всеукраїнського масштабу! Потрібно домогтися обговорення рейтингів ЗМІ, на нарадах усіх рівнів. Потрібно, чорт візьми, викупити білборди навпроти обладміністрацій і публікувати на них інформацію про рейтинг цієї ОДА!

Ну і, нарешті, потрібно, щоб за цими рейтингами приймалися конкретні рішення. Лідери рейтингу повинні ставати національними героями, а хронічні аутсайдери - йти на вихід мало не в автоматичному режимі.

Тема рейтингування настільки важлива, що громадянське суспільство могло б спробувати взяти функцію рейтингування на себе (наприклад, за підтримки міжнародних фондів і консалтингових компаній). Рейтингувати треба всіх – губернаторів, мерів, міністрів.

Ну що, скинемося на оренду білборда на Хрещатику?

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Дмитро Дубілет   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.