20 серпня 2017, неділя

Місія України у світі

коментувати
Україна потрапила у класичний трикутник міждержавних стосунків: агресор – жертва – рятівники

Дві важливі причини з минулого, які мають безпосередній стосунок до нинішньої складної безпекової ситуації в Україні: перша – відсутність на початку незалежності країни стратегічної геополітичної ініціативи, друга - різкі зміни вектору зовнішньої політики упродовж крайніх десяти років. Україна так довго визначалась з геополітичним статусом, стратегічними союзниками, напрямком інтеграції, а головне - власним шляхом розвитку, що неочікувано для себе потрапила у класичний трикутник міждержавних стосунків: агресор – жертва – рятівники.

Фактор, що активно впливає на питання безпеки країни сьогодні - суттєва зміна пріоритетів міжнародної політики головних геополітичних гравців. Звичний навколишній світ з визначеними правилами стрімко змінюється. В сучасній геополітиці лишатись суб’єктом, а не об’єктом можна лише у випадку наявності власної унікальної пропозиції.

Тож які перспективи на найближче майбутнє у нашої країни? Що може запропонувати міжнародній спільноті Україна? Якщо бути щирим і креативним, то таких пропозицій може бути навіть декілька. І, що важливо, всі вони відповідатимуть найактуальнішим сучасним викликам.

Найважливішим серед них - безпековий. Україна має бути не форпостом, не брамою, не буферною зоною. Беручи на себе такі ролі, ми несвідомо працюємо на збільшення конфронтації та протистояння. Наша місія - розширювати простір взаєморозуміння, примирення та співробітництва.  Справжнє покликання України - бути безпековим хабом Європи.

Україна має бути не форпостом, не брамою, не буферною зоною

Багато хто скептично скаже: це ж нереально. Дехто, зазвичай, до всього нового  поставиться нещадно критично. Насправді, це непросте завдання, але Україна має наполегливо боротися за статус країни, що впливає на формування світового порядку денного. На міжнародній арені не варто бути занадто скромними та, як наслідок, залежними від нав’язаних ззовні рішень. Потрібно якомога частіше, на різних рівнях, створюючи та використовуючи різноманітні інформаційні приводи, наголошувати на тому, що наша країна вже зробила для утвердження міжнародної безпеки. Так, це ми українці, перші у світі добровільно відмовились від третього за розміром ядерного арсеналу, це наших вояків завжди визнавали кращими у всіх миротворчих місіях, в яких Україна приймала участь; це українці мають вже майже трирічний унікальний досвід боротьби в умовах гібридної війни.

Нова роль і відповідний міжнародний статус України забезпечить реальну можливість у найближчій перспективі вирішити питання нашої територіальної цілісності і справжнього суверенітету.

Українцям лише необхідно повірити у власні сили та власне, унікальне покликання, адже  ми насправді можемо змінювати світ на краще. 

 Більше поглядів тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Олександр Дмитренко   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.