15 грудня 2017, п'ятниця

Крим повернеться. Що означає перемога Джамали

коментувати
Для жителів півострова, які не могли взяти участь в українському відборі, результат голосування став доказом, що Україна про них пам'ятає

21 лютого 2016 року, через два роки і один день після окупації півострова Росією, Україні знову довелося боротися за Крим. Не армією, а громадянським суспільством.

Національний відбір на конкурс «Євробачення-2016» виявився не тільки вибором артиста, який представить Україну у Швеції. Він став подією, що говорить куди більше, ніж соціологія з усіма її цифрами. Україна в особі своїх громадян чітко визначила свою позицію: Крим – це Україна. Крим – це кримськотатарська Україна.

Пісня «1944», яку написала Джамала ще в минулому році, розповідає про трагічну сторінку в історії кримських татар. Депортація 1944 року – це кримськотатарський Голодомор. Це біль, який українці зуміли розділити.

Пам'ятаю останнє кримськотатарське весілля, на яке випадково потрапила, приїхавши з Києва в Крим у минулому році. Тоді тільки ледачий не запитав у мене, коли Крим повернеться додому. Мені здавалося, що я на партійних зборах, а не на весіллі. «Слава Україні!», - говорили мені вслід, знаючи, що я приїхала з Києва. «Героям Слава!», - відповідала я. Вже після, я зрозуміла, як важливо жителям Криму відчувати, що Україна не забула про них.

Майже кожен день в ЗМІ з'являються новини про чергові репресії щодо корінного народу в анексованому Криму. Обшуки, допити, політичні суди, тиск і шантаж, ув`язнення, нові кримінальні справи, зникнення людей, спроби заборонити органи національного самоврядування кримських татар. Про це теж є в пісні Джамали, якщо вникнути.

Під час голосування кожен українець став кримським татарином

У сформованих умовах підтримка і солідарність стали найбільшою цінністю для мого народу. Для Криму, який не міг голосувати в українському відборі пісенного конкурсу, перемога Джамали стала найбільшим доказом громадянського єднання. Під час голосування кожен українець став кримським татарином. Після – кожен кримський татарин став українцем.

І це не чари, а Джамала - не фея з чарівною паличкою, яка літає в небі «за мир у всьому світі». Вона – символ ненасильницької боротьби кримських татар за свої права. Вона - символ майбутнього Криму.

Нехай Швеція принесе Україні перемогу, а кримським татарам - можливість повернути свій будинок. Як можна швидше.Впевнена, це стане новою віхою в історії кримськотатарського Криму у складі України. Віхою, яку Джамала вже назвала «Шлях додому».

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.