19 серпня 2017, субота

Історія дівчинки Лізи

коментувати
Російська преса зосередилася на російськомовній громаді Німеччини, намагаючись примножити число тих, хто незадоволений політикою Меркель. Зокрема, вчепившись за історію 13-річної Лізи, доньки іммігрантів з РФ

Російська пропагандистська машина, яка раніше щосили обрушилася на українську владу, навішуючи ярлики "фашистів" і антисемітів, сьогодні знову в ударі. Цього разу її метою стала Німеччина, яка до недавнього часу вважалася найближчим союзником Росії в Європі.

Відтоді як Ангела Меркель оголосила про намір дозволити біженцям з Сирії в'їжджати до Німеччини, російські ЗМІ активно повідомляли всі новини про зростання опозиції до політики відкритих дверей німецького канцлера всередині її консервативного блоку і серед певних верств німецького населення.

Однак останніми днями російські державні медіа разом з Сергієм Лавровим, міністром іноземних справ Росії, стали діяти інакше. Тепер вони зосередилися на 1,2 млн етнічних росіян, котрі живуть у Німеччині, примножуючи число тих, хто однозначно виступає проти прийому біженців. Російська громада Німеччини відома своїми консервативними, щоб не сказати ксенофобськими поглядами, про що свідчать демонстрації німецького антиісламського руху Pegida, в яких беруть участь етнічні росіяни.

Тепер Росія може використовувати російськомовну громаду Німеччини, щоб збільшувати опозицію Меркель, за прикладом того, як вона намагається використовувати для своїх цілей етнічних росіян у країнах Балтії. Меркель – легка мішень, точно для багатьох росіян, які живуть у ФРН, і для росіян, які повернулися додому. Саме їй вдалося об'єднати ЄС навколо збереження накладених на Росію санкцій, і це стало неприємним сюрпризом для Кремля.

У берлінській поліції повідомили, що дівчину не викрадали і не ґвалтували

Однак, російського президента Володимира Путіна може втішити те, як криза біженців роз'єднує і послаблює Європу, з кожним днем ускладнюючи життя Меркель.

Це може пояснити, чому російські ЗМІ так вчепилися за історію про дівчинку Лізу, 13-річну доньку іммігрантів з Росії. Кореспондент російського Першого каналу Іван Благов повідомив, що дівчинка зникла на 30 годин і була зґвалтована шукачами притулку «південної зовнішності». Репортаж швидко розійшовся по Facebook.

Нещодавно етнічні росіяни провели демонстрації в кількох німецьких містах. 24 січня більше 700 осіб зібралися біля будівлі Відомства канцлера, тримаючи в руках плакати з вимогою захистити їхніх дочок. Вони звинувачували поліцію в покриванні злочинів і політичній коректності щодо біженців, повторювали попередні звинувачення у бік поліції після подій новорічної ночі в Кельні та інших німецьких містах, де банди північноафриканських чоловіків піддавали жінок сексуальному насильству.

У берлінській поліції повідомили, що дівчину не викрадали і не ґвалтували, але деталі цієї справи, як і раніше, до кінця незрозумілі. За повідомленнями, на Благова заявили в поліцію за підбурювання.

Але це не зупинило Лаврова. «Ясно, що дівчинка абсолютно точно не добровільно зникала на 30 годин», - сказав він у ході прес-конференції 26 січня. Згодом, кидаючи виклик злагодженості роботи поліції та слідчих органів Німеччини, він додав: «Сподіваюся, що ці проблеми не «заметуть під килим», і випадок, як з нашою дівчинкою Лізою, коли новина про те, що вона зникла, з якихось причин дуже довго переховувалася – не повториться. Повинна восторжествувати справедливість».

Це зачепило німецьку Канцелярію, міністерство закордонних справ і уряд. Речник уряду Штеффен Зайберт заявив, що «неприпустимо використовувати цю справу в політичних цілях».

Франк-Вальтер Штайнмайер, міністр закордонних справ Німеччини, у незвично критичному тоні висловився в бік свого російського колеги. Ця справа не повинна використовуватися для політичної пропаганди і спроб впливати на і без того непрості дебати про міграцію всередині Німеччини».

Норберт Реттген, голова парламентського Комітету у закордонних справах, був ще більш категоричний. «Маніпуляція і брехня – поширені методи пропаганди, використовувані російським керівництвом, - сказав він. – Судячи з останніх подій, можна зробити висновок, що внутрішні питання влади в Росії більш важливі, ніж відносини з іншими країнами».

Але це тільки частина правди. Росія використовує пропаганду, щоб послабити загальні позиції країн-членів ЄС і, як наслідок, Євросоюзу в цілому. Існує безліч свідчень того, що Росія фінансує крайні праві рухи і партії, які дотримуються євроскептичних поглядів, і кидають виклик базовим цінностям Європи: прав людини, гідності та свободи ЗМІ.

Але Лавров заперечує, що Росія хоче ослаблення ЄС. «Ми не зацікавлені в тому, щоб ЄС слабшав, - сказав він на тій же конференції. - Ми зацікавлені в єдиному, сильному Європейському Союзі, з яким комфортно працювати в економіці та з усіх інших питань». Це щось новеньке.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Джуді Демпсі на Carnegie Europe. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.