19 серпня 2017, субота

Що насправді відбувається в кулуарах влади?

коментувати
У владі відбувається безліч процесів, і теплі заокеанські пляжі для багатьох не були такими солодкими і радісними

Післятравневі два тижні, видались напрочуд вдалими для України та політичного керівництва. Здавалось, мало бути навпаки, коли всі гілки влади на чартерах полетіли на теплі пляжі, а по приїзду мали б отримати зовсім інший результат. 

Але на щастя для громадян, Стокгольмський суд порадував своїми проміжними рішенням по Газпрому та його імперській політиці, Угода в Нідерландах остаточно підписана і дає Україні відкритий торговий шлях на ЄС, безвіз набуде чинності менше ніж за два тижні, ІКЕА підтвердила захід на український ринок, що було довгоочікуваною подією не тільки для споживачів, але й для низки інвесторів та декілька інших менш значущих новин, типу спрощення візових процедур із Туреччиною, аж до рівня внутрішнього українського ІD та інше.

І здавалося б, корабель потроху почав вирулювати, чи просто демонструвати тимчасове покращення. Але водночас, у самій владі відбувається безліч процесів, і теплі заокеанські пляжі для багатьох не були такими солодкими і радісними. Адже усіма було визнано, що влада бере паузу для прийняття рішень, кадрових, коаліційних, тіньових та реформаторських.

Президента не полишає відчуття конкуренції, навіть із тими кого він сам лобіював

Для прикладу пішов у відставку Тарас Кутовий, міністр Аграрної політики. Пішов і кум президента – Юрій Стець. Наразі розглядається ще низка відставок та можливих рокіровок. Одні інсайдери кажуть що це звільнення місць під розширення коаліції, інші натякають на те, що це розбір польотів в кулуарах.

У той же час, соціологія демонструє, невпенені рейтиги президента та завищений рівень довіри до окремих опозиціонерів, типу Гриценка чи Рабіновича. Які окрім медійної опозиційної риторики електорату нічого не запропонували, але отримали непогані показники по електоральних рейтингах.

Через що, гарант недовірливо почав ставитися до своїх політичних партнерів. Усіх, окрім Арсенія Яценюка, по зрозумілих причинах. І Кличко, і Гройсман, і Луценко, стали носіями рейтингів, в силу виконання своїх прямих обов’язків та вдалого медіа позиціонування.

Відтак президент почав більш заздрісно ставитись до свого оточення, інколи доходить навіть до принципу “гірше - краще”. До таких речей можна буде віднести: ринок землі, пенсійну реформу, візовий із Росією.

Пенсійна реформа  Гройсмана, до прикладу, давно під знаком питання президента, саме через електоральні бонуси Гройсману,  а не Порошенку. Який першому ще не пробачив підвищення мінімалки, яке буле гарно сприйнятто серед населення. Та ж сама ситуація із пенсіями, коли у президента виникає певна ревність у відношенні до свого ж протеже. Адже Гройсман один із небагатьох голів Кабміну, який беручись за пенсійну реформу, почав із підвищення мінімальної пенсії, а не з підвищення пенсійного віку. І це президента злить. Бо він більше хотів що очільник Кабміну вбирав у себе більше негативу. А тут навпаки, підняття пенсій, і ще й не у виборчий час.

Схожа ситуація із Кличком, який намагається всіма потугами рихтувати запущене Черновецьким і Поповим місто, не завжди отримуючи гідну підтримку від свого головного політичного партнера. Дійшло навіть до того, що містом почали ширитися чутки, про можливий союз мера із лідеркою Батьківщини, на базі гарантій Фірташа. Доказів цьому наразі правда мало, але й відносини Кличка із Порошенком це явно не скріпило. 

Третє, це Народний фронт, якому президент уже давно надав статус молодшого партнера, в якого він постійно відбирає надані раніше повноваження. Періодично даючи поле для маневру на антиросійській риториці, яку собі не завжди може дозволити як гарант. У той же час, питання візового режиму підніме ставки, а Порошенко може не підтримати, що з однієї сторони демонізує НФ, а з іншої придасть бонусів президенту як миротворцю.

Президента не полишає відчуття конкуренції, навіть із тими кого він сам лобіював. І це власне не дуже добре, бо в силу такого підходу можуть страждати гарні речі і буде створюватися поле для реваншу проросійських сил. В той же час, усі представники влади одностайні у своїй негативній реакції до молодих партій. Розуміючи загрозливий тренд зміни поколінь, що ля них в рази небезпечніше, ніж ротація в їх власному колу..

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.